המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 04/07/2021

חניונים במחיר מופרז: מה ניתן לעשות כנגד המחירים הגבוהים?
שעת חניה בחניון של בתי המשפט את בתי חולים פרטיים תעלה לכם מאוד ביוקר. המועצה לצרכנות: "אין מנוס מלתת לשוק החופשי לפעול ובמקביל לטפל בנושא הנגישות למוסדות אלו באמצעות תחבורה ציבורית"

 

 

מחירי החניונים בחלק מבתי החולים או בבתי המשפט עלולים להגיע לסכומים של מעל ל-50 ש"ח ליום, על אף שמדובר במקומות חיוניים שאף אחד לא רוצה להגיע אליהם. מבדיקת העיתון 'מקור ראשון' עולה כי בבית המשפט בת"א, לדוגמא, שעת חניה תעלה 16 ש"ח. גם בחניון ביהמ"ש השלום בירושלים המחיר יעלה 14 ש"ח לשעה כשיום שלם יעלה לכם 84 ש"ח. בביה"ח הדסה עין כרם המחיר כבר עולה 24 ש"ח לשעה ו-48 ש"ח ליום.

 

אז מה אפשר לעשות עם המחירים הגבוהים הללו? עו"ד הדס יעקובסון ארידור מהמח' המשפטית במועצה לצרכנות: "המועצה לצרכנות עסקה רבות בנושא זה. בחניונים רבים לא היו בעבר תעריפים שעתיים, אלא רק תעריפים יומיים גבוהים שהיינו משלמים גם אם היינו מגיעים לחצי שעה או שעה. ניסינו בעבר להסדיר את הנושא הזה כדי למנוע ניצול מצוקות. בשנת 2008 חוקק חוק החניונים, תיקון של פקודת התעבורה, שקבע שתעריף החניה ייקבע לפי חלקי השעות, וכל מפעיל חניון יגבה תשלום לפי חיוב של 15 דקות".

 

"החניה בבית החולים לא הוסדרה בחקיקה, אלא בחוזר מנכ"ל של משרד הבריאות. הסדרת התשלום בחניוני בתי החולים הממשלתיים היא מבורכת, ולא רק כי מדובר בצרכנים שבויים, אלא גם כי החניה היא לשעות ארוכות ולעיתים לימים ארוכים, שם בהחלט מדובר בניצול מצוקה. לגבי בתי חולים שאינם ממשלתיים, קשה להתערב שם, ולכן אין מנוס מלתת לשוק החופשי לפעול ובמקביל לטפל בנגישות למוסדות האלו באמצעות תחבורה ציבורית".

 

עוד בנושא:

 

חניונים ודוחות חניה - כל המידע לצרכן