המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 29/06/2020

בדיקת המועצה לצרכנות: חלה ועוף בשקל, אבל מחירי מוצרים אחרים דווקא עלו
רשתות השיווק אמנם יוצאות במבצעים כדי למשוך לקוחות ולהקל על הכיס של הצרכן בתקופה זו, אבל בבדיקת סל כולל דווקא נרשמו עליות של עשרות אחוזים במחיר ביוני לעומת חודש מרץ

 

עד כמה המבצעים של רשתות השיווק, דוגמת חלה בשקל או עוף בשקל, אכן מקלות על הכיס שלנו? מסתסר שלא תמיד. מבדיקה שערכה המועצה לצרכנות באמצעות אתר פרייסז, נמצא כי אצל מוצרים אחרחים דווקא נרשמו עליות מחירים מחודש מרץ לחודש יוני. את הבדיקה ערכנו במאות סניפים של עשרות רשתות והמחיר המוצג הוא מחיר כולל.

 

מחירו של אבוקדו במשקל למשל קפץ ב-48.1% מ-15.2 ש"ח בחודש מרץ ל-22.5 ש"ח בחודש יוני. גם מחיר הלימון זינק ב-23% וכך גם מחיריהם של המוצרים: עדשים אדומות הנמל 500 גרם, פסטרמה על גחלים 2% טירת צבי 400 גרם ושמן קנולה מזוכך מועשר בנוגדי חמצון עץ הזית 1 ליטר. כולם רשמו עליה של מעל ל-10%.

 

 

מנכ"ל המועצה לצרכנות, עופר מרום, הגיב לממצאים: "מהלכי הרשתות להורדות מחיר מוצר זה או אחר הם מן הסתם גם מהלך שיווקי. בזמן שהמשק כולו נכנס למצב של הקפאה, רשתות השיווק נהנו מהקלות רגולטוריות על חשבון הצרכן, ביניהן אי-אכיפת סימון מחירים והקלות בנושא חוק הטכנאים שמנע מצרכן שהמתין בביתו עד בוא שליח מהסופר לקבלת פיצוי. על הציבור לדעת שאין קשר בין הורדה של מחיר בודד לרמת מחירים נמוכה של כלל מוצרי הרשת. צריך להבין שכל אותם מבצעי רצפה הם בסופו של דבר מבצעים 'הממומנים' על ידי הצרכנים"

 

לקריאה נוספת מתוך אתר Ynet לחצו כאן >>