המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 24/01/2021

תחקיר: מה עומד מאחורי המודעות שמבטיחות הכנסה מהירה?
צעירים רבים שהתפתו למודעות, נותרו חסרי כל ועברו מסכת לחצים לאחר שביקשו לעזוב. המועצה לצרכנות: "כשאתם מתקשרים עם משווק שעל מנת להתחיל ולהרוויח כסף והפיתוי ברווחים תלוי ביכולת שלכם להשיג משווקים נוספים, הדבר הזה הוא נורת אזהרה"

 

מתוך כאן 11

 

מי מאיתנו לא נתקל המועדות בסגנון "הכנסה נוספת במינימום זמן", "אלפי שקלים בעבודה מהבית"? הרשתות מוצפות במודעות מעין אלו שמציעות להצטרף למיזמים שנשמעים מצויין ומושכים אליהם גם רבים במציאות של אבטלה וחל"תים, אבל מאחורי ההצעות המפתות עומדות חברות מפוקפקות שהם משהו שבין שיווק רישתי וכד תרמית פרמידה של ממש. המתגייסים משלמים סכומים גדולים כדי להצטרף ומנסים לגייס את כל מי שהם מכירים, אבל לכל זה מתלווים בסוף גם לחצים אדירים על מי שמנסה לעזוב.

 

תחקיר מיוחד של כאן 11 מביא תיעוד של הצעירים שהתפתו ונותרו כמעט חסרי כל ואל כל מסכת השכנועים שעברו. לעיתים החברה מציגה את עצמה כחברת תיירות, אבל למעשה השיטה היא אותה שיטה של פרמידה:  במקום למכור חופשות - הנרשמים מוצאים את עצמם מגייסים משווקים נוספים שיעבדו תחתם.

 

גם למועצה לצרכנות מגיעות מידי שנה תלונות רבות בנידון. עו"ד הדס יעקובסון ארידור מהמח' המשפטית במועצה לצרכנות: "אנחנו כן רואים חשיבות בדיוק בנושא הזה לתת דגש ולהזהיר את הצרכנים כשאתם מתקשרים עם משווק שעל מנת להתחיל ולהרוויח כסף והפיתוי ברווחים תלוי ביכולת שלכם להשיג משווקים נוספים, הדבר הזה הוא נורת אזהרה. בסופו של דבר אתם תידרשו לשלם כספים, לסכן את הכספים שלכם, של המשפחה שלכם ושל החברים שלכם".

 

עוד בנושא:

 

פיתוי על ידי הבטחה למתנות חינם - כיצד ניתן להישמר?