המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 15/05/2014

תבעה לסילוק החוק של איקיוטק, ניצחה וזכתה ב-1,000 ש"ח
שופטת בית המשפט לתביעות קטנות קיבלה את טענות התובעת במלואן ופסקה: "מבדיקה עולה כי צרכנים לא יכולים לצבור חוב לחברת תוכן אלא רק לחברת סלולר. חברת התוכן יכולה לטעון לחוב רק מול חברת הסלולר ולא מול הצרכן"

 

 

נצחון חשוב מאוד הושג בבית המשפט לתביעות קטנות כנגד חברת איקיוטק. גיטה אפראימוב, תושבת באר שבע, קיבלה, כמו רבים אחרים, מכתב דרישה לתשלום בסך של 1,430 ₪ בתוספת ריבית והצמדה והוצאות גבייה וסה"כ 2,457 ₪. גיטה לא שתקה והחליטה להגיש תביעה לבית משפט לתביעות קטנות נגד החברה בבקשה שבית המשפט יקבע כי החוב הנטען אינו קיים. התוצאה, כבר נספר לכם: בית המשפט נעתר לבקשה, החוב לא רק שסולק אלא שאיקיוטק אף חוייבה לשלם לתובעת הוצאות בסך 1,000 ש"ח.

לטענת התובעת לא הוצג בפניה שום מסמך לפיו היא מאשרת לגבות ממנה תשלום כלשהו. החיוביים הכספיים הופסקו וכן ההודעות שנשלחו באמצעות הסלולר.

נציג הנתבעת, חברת איקיוטק, המציא לבית המשפט מסמכים המעידים על כך שהתובעת התקשרה עם איקיוטק לקבלת השירות ונרשמה כלקוחה.

כאשר נשאל נציג הנתבעת ע"י בית המשפט באיזה אופן יכולה הנתבעת לוודא שהיא מחייבת את התובעת בתשלום עבור שירותים שהיא מעניקה לה בפועל - תשובתו של נציג הנתבעת בעניין זה היתה כי אין להם כל אפשרות לדעת האם היה בפועל שימוש בשירותים אם לאו.

בפסק הדין קבעה השופטת: "לאחר ששמעתי את הצדדים ואת תשובתה של הנתבעת מצאתי לנכון להעיר כי התנהלותה של הנתבעת בעניין גביית התשלומים עבור שירותיה מעלה סימני שאלה ותהיות באשר לנוהל בו היא נוהגת ותום ליבה. לא ניתן היה לקבל מידע ברור מנציג הנתבעת מהם שירותי התוכן שאותם צרכה התובעת ועבור איזה שירותי תוכן היא שילמה, והאם בפועל מדי שבוע אכן צרכה התובעת את שירותי התוכן".

עוד כתבה השופטת: "למעשה לנתבעת אין כל אפשרות לוודא שאכן נעשה שימוש בשירותיה... מבדיקה עולה כי צרכנים לא יכולים לצבור חוב לחברת תוכן אלא רק לחברת סלולר... אם הצרכן מתנתק משירותי התוכן דרך חברת הסלולר, חברת התוכן יכולה לטעון לחוב רק מול חברת הסלולר ולא מול הצרכן.

לעניין החתימה, קבעה השופטת: "במסמכים שהציגה בפני הנתבעת אין חתימה של התובעת בעניין ההתקשרות עם הנתבעת גם לא חתימה אלקטרונית. גם חתימה אלקטרונית לו היתה קיימת - איננה תקפה".

לסיכום קבעה השופטת כי יש למחוק את החוק כולו וחייבה את הנתבעת, חברת איקיוטק, בהוצאות בסף 1,000 ש"ח".

לעיון בפסק הדין לחצו כאן

 

לעדכונים נוספים בסוגיית איקיוטק לחצו כאן