המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 16/11/2014

המועצה לצרכנות למועצה לשידורי כבלים ולווין: לחייב את חברת הוט להשיב לצרכנים סכומים שנגבו ביתר
במכתב שנשלח ליו"ר המועצה לשידורי כבלים ולוויין נכתב: "המועצה לצרכנות מבקשת כי המועצה לשידורי כבלים ולוויין תשקול צעד נוסף על מנת לפצות את ציבור הלקוחות שלא מקבלים את התמורה ההולמת לדמי המנוי שהם משלמים ותחייב את חברת הוט להפחית זמנית את מחירי החבילות לכלל לקוחותיה בשיעור של 10%, לתקופה שתיקבע"


 ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ אבישי ברוורמן, קיימה דיון מיוחד שעסק בשירות הלקוחות בחברת הוט,  על רקע תלונות על זמני המתנה ממושכים ובעיות בשירות הלקוחות. היו"ר ברוורמן אמר בפתח הישיבה כי הדיון מתקיים לנוכח עדויות שפורסמו בתחקירים בתקשורת. לדבריו, זמני ההמתנה הן "מעל לכל קנה מידה סביר ומתקבל על הדעת". לנוכח זאת דרש היו"ר ברוורמן לדעת תוך כמה זמן מתכוונת הוט להוריד את זמני ההמתנה כך שתעמוד בדרישות החוק והרישיון שניתן לה ממשרד התקשורת. כמו כן דרש ח"כ ברוורמן לדעת האם יש יד מכוונת בהנהלה שמנחה את העובדים להסתיר מהלקוחות את הבעיות שקיימות בחברה.

 

היו"ר ברוורמן סיכם את הדיון ואמר כי הוועדה תובעת מהחברה לקיים את דרישות החוק והרישיון, ולתת שירות ראוי לציבור. "אנחנו נותנים להוט זמן קצר לפתור את הבעיה – ואם לא יהיה שיפור נשקול סנקציות חמורות", אמר ח"כ ברוורמן. הוא הוסיף כי הוועדה את התחייבות המנכ"ל בנושא והוועדה תתכנס לישיבת מעקב בינואר 2015. "המטרה היא שבינואר נגלה שהוט עלתה על מסלול אחר והאיום בהתליית רישיונה לא יהיה יותר רלוונטי", סיכם ח"כ ברוורמן.

 

אמש שלח מנכ"ל המועצה לצרכנות, עו,ד אהוד פלג, מכתב אל יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולוויין, ד"ר יפעת בן חי – שגב, בבקשה כי המועצה לשידורי כבלים ולוויין, תשקול צעד נוסף על מנת לפצות את ציבור הלקוחות שלא מקבלים את התמורה ההולמת לדמי המנוי שהם משלמים ותחייב את חברת הוט להפחית זמנית את מחירי החבילות לכלל לקוחותיה בשיעור של 10%, לתקופה שתיקבע.

 

מנכ"ל המועצה הישראלית כתב בבקשתו לחייב את חברת הוט לפצות את לקוחותיה בשל הפרות הוראות הרישיון ולהשיב ללקוחותיה סכומים שנגבו ביתר.

 

"כמות התלונות ותוכנן מעלים חשש לקיומה של תופעה שחומרתה נובעת לא רק מהיקף הפגיעה בציבור הצרכנים, אלא אף בשל הפרת הוראות הרישיון. דומה, כי חומרה זו מועצמת בשל העקביות בהתנהלות זו הנמשכת לאורך זמן והפוגעת בציבור לקוחות החברה המשלמים דמי מנוי בגין השירות"

 

"מיגור התופעה עשוי לחייב מציאת פתרונות לא שגרתיים ובהתאם יש להתאים את האמצעים העומדים לרשות ’המועצה לשידורי כבלים ולווין’ לרבות בדרך של עדכון הסמכתה, ככל שהדבר דרוש להפסקת תופעה זו", סיכם פלג.


 

עוד בנושא: המועצה לצרכנות קוראת לביטול זמני של רשיון הוט