המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 22/07/2015

השלט ציין 40% הנחה, המוכרת טענה: "זה רק לחוגגי הרמאדן"
צרכנית שניגשה לקופה לשלם עבור מארז שלישיית סבונים רק 40% ממחירו המלא, כפי שהופיע בשלט על המדף, נדהמה לגלות שההנחה רק למגזר מסויים. הנהלת החנות בתגובה: "מדובר בחוסר הבנה של המוכרת. הנושא טופל מיידית"

 


 

 

בתחילת חודש יולי פנתה אל עמוד הפייסבוק של המועצה לצרכנות גולשת בשם טניה והלינה על מבצע המיועד למגזר מסויים ועל הטעיה בפרסום.

 

טניה סיפרה כי בחנות של רשת "סבון של פעם" בסניף קניון מלחה בירושלים ישנו שלט, כפי שניתן להתרשם מהצילום, המספר על מבצע מיוחד של הרשת: "שלישיית מוצרים במחיר מיוחד של 40% הנחה" ומעל השלט מופיע הכיתוב "רמאדן חג שמח".

 

כשניגשה טניה לשלם עבור המוצרים היא נדרשה לשלם את המחיר המלא ונדהמה לשמוע מפי המוכרת כי המבצע נועד רק לחוגגי חג הרמאדן, ואינו מיועד לכלל הציבור.


בפוסט שפרסמה טניה בדף הפייסבוק של המועצה לצרכנות היא שואלת: "פרסום מטעה ב"סבון של פעם"! השלטים מציינים 40% הנחה, המוכרת מסבירה שההנחה מיועדת אך ורק לחוגגי רמדאן, האם מותר לעשות הנחות רק למגזר מסויים? ללא ציון שום סייג בפרסום בחנות?"

 

עו"ד אביטל פריזמנט מהמחלקה המשפטית במועצה לצרכנות פנתה להנהלת סבון של פעם ובו הבהירה כי אם התלונה נכונה, הרי ש"התלונה מעלה חשש לפגיעה בציבור לקוחות החנות בשל אי סימון מבצע כנדרש בחוק הגנת הצרכן תשמ"א - 1981 ובשל חשש להפליה של חלק מלקוחות החנות ..." 


זמן קצר לאחר משלוח המכתב השיבה הנהלת הרשת ומסרה כי : "לרגל חג הרמדאן יצאנו במבצע במספר קניונים ברחבי הארץ, ובו נמכרו שלישיית מוצרים במחיר מיוחד של 40% הנחה. בשל חוסר הבנה ספציפי של אחת המוכרות בחנות בקניון מלחה, אשר סברה כי המבצע מיועד אך ורק לחוגגי הרמאדן נאמר ללקוחה כי לא תוכל לרכוש במבצע. ברגע שנודע על כך להנהלת SABON, הנושא טופל והובהר בתוך דקות בודדות. מדובר במבצע שאמנם קורה לכבוד הרמאדן, אבל אין למנוע מאף לקוח ליהנות ממנו, והוא אינו מיועד למוסלמים בלבד".


עונד נכתב: "כשם שללקוח מוסלמי לא תמכרי מארז ראש השנה במחיר מלא, כיוון שזה חג של יהודים, כך כל אחד יכול ליהנות ממבצע הרמאדן, ללא הבדל דת, מין גזע ולאום. רשת SABON לא הפלתה מעולם, ולעולם לא תפלה לא את עובדיה ולא את קהל לקוחותיה, ותמשיך להציע מבצעים מגוונים במועדים ואירועים ייחודיים לכלל האוכלוסיה, מהם יוכלו ליהנות כלל לקוחות הרשת".

 

בנוסף לכך, עקב עוגמת הנפש שחשה הצרכנית, החליטה רשת SABON לפצותה ולהציע לה את שלישיית המוצרים המדוברת במתנה.

 

הפוסט שפורסם בעמוד הפייסבוק של המועצה לצרכנות

 

 

פרסום מטעה ב"סבון של פעם"! השלטים מציינים 40% הנחה, המוכרת מסבירה שההנחה מיועדת אך ורק לחוגגי רמדאן, האם מותר לעשות הנחות רק למגזר מסויים? ללא ציון שום סייג בפרסום בחנות?

Posted by Tanya Kushnir on Sunday, July 5, 2015