המועצה > חדשות ועדכונים > ניוזלטר המועצה לצרכנות

ניוזלטר המועצה לצרכנות

משחק הוגן - חדשות המועצה הישראלית לצרכנות - דצמבר 2011

חדש בתחום הצרכנות
המחאה החברתית מגיעה לבנקים
הצעת החוק של המועצה לביטול עמלות העו"ש של הבנקים הונחה על שולחן הכנסת. להצעה הצטרפו  18 ח"כים מכל  קצוות הקשת הפוליטית.


לאתר המועצה שלח לחבר תאריך הוצאה 15/12/2011 גליון מספר 31
חדשות הצרכנות

                   

חדש בתחום הצרכנות... 
המחאה החברתית מגיעה לבנקים
הצעת החוק של המועצה לביטול עמלות העו"ש של הבנקים הונחה על שולחן הכנסת. להצעה הצטרפו  18 ח"כים מכל  קצוות הקשת הפוליטית. להצעת החוק   3  מרכיבים עיקריים:
• חשבון עו"ש הנמצא ביתרת זכות או חובה מינימאליים יהיה פטור מתשלום עמלות עו"ש.
• המפקח על הבנקים, יקבע את גובה היתרה המזכה  בפטור מתשלום עמלות עו"ש.
• תבוטל עמלת המינימום.
לדף המאבק

קפה עם סיליקון?
לפני כשלוש שנים פסק בית המשפט המחוזי על תנובה לשלם פיצוי בסך 55 מיליון שקל לצרכנים על החדרת סיליקון לחלב . בתחילת דצמבר, בעקבות ערעור שהגישה תנובה, הפחית בית המשפט את סכום הפיצוי ל 38.5 מיליון שקל. הפיצויים יוקצו לחלוקת מוצרי חלב לנזקקים, ולקרן מלגות ומחקרים בהשמנה.
להמשך הידיעה

איפה הספרים?
למועצה לצרכנות הגיעו תלונות רבות מהורים שנרשמו למיזם השאלת ספרי לימוד של חברת "בוקמרקט" במטרה לחסוך להורים כסף בקניית ספרי הלימוד היקרים.  מהתלונות עולה כי  החברה גבתה את הכסף אך לא סיפקה חלק גדול מהספרים, או שסיפקה ספרים פגומים ולא מתאימים. משיחות עם המתלוננים עולה כי הבעיה משותפת לעשרות רבות של הורים נוספים.  מוקד השירות מנותק ומשרדי החברה לא פועלים. המועצה לצרכנות יצאה בקריאה למשרד החינוך בדרישה לנסות ולפצות את הצרכנים שנפגעו.
להודעת המועצה 

 
טיפ- בדיקת רכב לחורף
החורף תמיד מצליח להפתיע את הנוהגים.  בגלל החורפים השחונים  והגשמים המעטים,  כל  גשם הוא  כמו גשם ראשון, שמערבב עם שמן המנועים המצטבר על הכביש, ויוצר תערובת חלקלקה ומסוכנת. כלי רכב לא תקינים, או 'כמעט תקינים', מתקשים להתמודד עם תנאים כאלה.
 
למידע נוסף

 
 
תלונה שטופלה בהצלחה

צרכן רכש בעת ביקרו באילת תפילין חדשים בעלות של 2000 ₪, וביקש לשלוח את התפילין ביום א' לביתו שבמרכז הארץ. הצרכן הדגיש בפני נציג  חברת שילוח כי המוצר שביר, אולם, כשהגיע המשלוח לביתו היה התפילין היקר שבור, וכיסוי הקטיפה שלו קרוע. חברת השילוח טענה כי  לא ניתן לפצות אותו על הנזק  שנגרם לתפילין. להמשך התלונה

 

 
חוק וסדר

ב 1.1.12 יכנסו לתוקף 3 תיקונים לחוק הגנת הצרכן:
*הסוף לאותיות הקטנות. 
*איסור גביית עמלה בגין שירותים שנקבע להם תעריף לתשלום על פי דין.
*מועדים לתשלום באמצעות הרשאה לחיוב חשבון.
להמשך>

 
חינוך והסברה

לקראת יום הצרכן הבינלאומי המצוין בעולם ב 15 למרץ, תקיים המועצה לצרכנות בשיתוף משרדי החינוך והתמ"ת , תחרות קליפים בין תלמידי בתי הספר ליצירת קליפ בנושא – שימוש מושכל בסלולר. התלמידים , לאחר שיקבלו מידע בנושא צרכנות נבונה ויכירו את החוק בתחום,  יפיקו קליפים בנושא, מביניהם יבחרו הקליפים הזוכים שיזכו את התלמידים בפרסים. למידע נוסף>מאמר עמדה 

מאמר דעה- הלם החשבונית- מיכאל פינחס
ההסכם עם ספק הסלולר הוא רק מסגרת לא מחייבת להיקף החשבון החודשי שאנחנו מקבלים. המציאות מלמדת אותנו, שרבים מקבלים הלם מהחשבונית שהם מקבלים, כמעט מידי חודש בחודשו. מה עושים כדי להימנע מכך?
להמשך המאמר >

 

המועצה הישראלית לצרכנות - ארגון הצרכנים הגדול בישראל היא חברה ממשלתית, הפועלת, שלא למטרות רווח, במטרה להגן על הצרכנים ולשמור על זכויותיהם באמצעים הבאים: טיפול בתלונות, הסברה וחינוך, פתרונות לעוולות צרכניות, אכיפה והרתעה וקידום זכויות הצרכנים.  

להסרה מרשימת התפוצה אנא לחץ/י כאן

Powered by Publicators