המועצה > חדשות ועדכונים > ניוזלטר המועצה לצרכנות

ניוזלטר המועצה לצרכנות

משחק הוגן - חדשות המועצה הישראלית לצרכנות - אוקטובר 2012

הכללת נציג המועצה בוועדת המחירים הייתה עשויה למנוע את הסרת הפיקוח ממחירי מוצרי החלב
בעקבות דו"ח מבקר המדינה דורשה  המועצה לצרכנות  בישיבה דחופה של וועדת הכלכלה של הכנסת שהתקיימה לאור מצאי דו"ח מבקר המדינה, לכלול נציג המועצה בדיונים עתידיים של וועדת המחירים .

לאתר המועצה שלח לחבר תאריך הוצאה 16/10/2012 גליון מספר 41
חדשות הצרכנות

                   

חדש בתחום הצרכנות... 

הכללת נציג המועצה בוועדת המחירים הייתה עשויה למנוע את הסרת הפיקוח ממחירי מוצרי החלב
בעקבות דו"ח מבקר המדינה דורשה  המועצה לצרכנות  בישיבה דחופה של וועדת הכלכלה של הכנסת שהתקיימה לאור מצאי דו"ח מבקר המדינה, לכלול נציג המועצה בדיונים עתידיים של וועדת המחירים .
דרישתה  של המועצה  מקבלת חיזוק בעמדת מבקר המדינה, הטוען כי במצב שוק מוצרי החלב יש מקום לקבוע סל מוצרי מזון חיוניים שעליהם יתקיים פיקוח הדוק. קביעת סל "מוצרי עוגן" שיכלול מוצרים בסיסיים מקטגוריות שונות שמחירם יהיה מפוקח, תאפשר לצרכנים לרכוש מוצרים במחיר סביר ובנוסף תצמצם התייקרויות מחירים בשאר המוצרים באותה הקטגוריה, שכן לרשות הצרכנים תעמוד תמיד חלופה זולה.
להמשך הקריאה>

 
טיפ- כיצד לצמצם דואר זבל?

תיקון לחוק התקשורת שנכנס כבר לפני כ 4 שנים אוסר משלוח פרסומת מסחרית במייל, בפקס, בהודעת SMS או באמצעות מערכת חיוג אוטומטי, ללא אישור של הנמען.  מטרת החוק למגר את תופעת ההפצה ההמונית של פרסומות בלתי רצויות המכונה "ספאם" (או "דואר זבל") באמצעות רשת התקשורת. איך למזער קבלת דואר פרסומי שאתם לא רוצים בכלל לקבל?
למידע נוסף>


 
 
תלונה שטופלה בהצלחה


צרכנית רכשה שני זוגות משקפיי מולטי פוקל  בעלות של 5,600 ₪. האופטומטריסט  הנחה אותה כיצד לראות מבעד לעדשות, אולם למרות נסיונותיה הצרכנית לא "התרגלה" למשקפיים והתלוננה במשך מספר שבועות על כאבי ראש וטשטוש בעיניים. פניותיה לחנות לבטל את העסקה ולהשיב לה את כספה לא נענו.
לטיפול בתלונה >

 

 

 

 

 

 
חוק וסדר
האם יבוטל החיוב הקבוע בחשבונות החשמל?
ועדת הכלכלה  של הכנסת דנה בביטול החיוב הקבוע בחשבונות החשמל. יו"ר הוועדה, ח"כ כרמל שאמה הכהן תובע לשנות את שיטת החישוב. לפיה משלמים הצרכנים מ (31.6 שקל) כתשלום קבוע בכל חשבון דו חודשי, בלי קשר לכמות החשמל שצרכו בפועל.  חישוב פשוט העלה כי סך הצרכנים משלמים כ  436 מיליון שקל בשנה על תשלום קבוע ומיותר זה. . אם תתקבל ההצעה יבוטל התשלום הקבוע , והתעריף יהיה אחיד בפועל,  ויוזיל כפי הנראה באופן ניכר את  חשבונות החשמל  בעיקר לשכבות החלשות .
האם אתם משלמים יותר מדי?>
 
חינוך והסברה
פרויקט צרכנות נבונה בגליל יצא לדרך!
לאחר שגויסו אנשי הנחייה שעברו הכשרה מקצועית, התחלנו בפעילות המעשית הכוללת העברת סדנאות בעברית וערבית ביישובים שונים בגליל.
הפרויקט נעשה בשיתוף פעולה  עם הרשות לפיתוח הגליל, עם הרשויות המקומיות ועם מרכזי הצעירים ברשויות.
להודעה המלאה >

 

 מאמר עמדה 

עונת המלפפונים/ עו"ד אהוד פלג
מסקר שערכה המועצה הישראלית לצרכנות בעבר באמצעות מכון "גיאוקרטוגרפיה"  עולה כי מרבית הציבור בישראל שינה הרגלי צריכה בעקבות המצב הכלכלי.
כך לדוגמה 66% צמצמו יציאות לבתי-קפה ומסעדות, 73% קונים פחות מוצרי ביגוד והנעלה, 56% צמצמו חופשות ובתי-מלון, 67% מעדיפים לבצע את קניותיהם בחנויות מזון מוזלות ו- 62% מקפידים לערוך קניות באמצעות רשימה שמכינים אותה מראש.
להמשך המאמר >

 

המועצה הישראלית לצרכנות - ארגון הצרכנים הגדול בישראל היא חברה ממשלתית, הפועלת, שלא למטרות רווח, במטרה להגן על הצרכנים ולשמור על זכויותיהם באמצעים הבאים: טיפול בתלונות, הסברה וחינוך, פתרונות לעוולות צרכניות, אכיפה והרתעה וקידום זכויות הצרכנים.  

להסרה מרשימת התפוצה אנא לחץ/י כאן

Powered by Publicators