המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 22/01/2017

בדיקת המועצה לצרכנות: זרקור על מוצרי 'אסם'
סיירי המועצה לצרכנות ערכו בדיקה מיוחדת היכן הכי משתלם לרכוש את מוצרי אסם וגילו פערים של עשרות אחוזים בין הרשתות על אותו מוצר בדיוק. וגם: הבדיקה השבועית - הסניפים הזולים והיקרים ביותר בישראל

סושי


אין היום בית בישראל בו לא ניתן למצוא לפחות מוצר אחד של חברת אסם הענקית. סביר מאוד להניח שאפילו נמצא כמעט את כל המוצרים שבדקנו השבוע. אבל האם כל הרשתות מוחרות את אותן מוצרים באותו מחיר? התשובה היא כמובן שלא. פערים גדוים מאוד על אותו מוצר בדיוק בין הרשתות השונות בממוצע כך שגם אם אתם מעדיפים לבצע רכישה של מוצרי אסם בלבד - כדאי מאוד לבחון מה לקנות ואיפה.

 

המוצרים שבדקנו של חברת אסם וחברות הבת של אסם היו: במבה 80 גרם, חומוס עם טחינה צבר 400 גרם, מלפפונים במלח גדולים 7-9 בית השיטה 560 גרם, מרק בצל מרכיבים טבעיים 400 גרם, מרק פטריות רכיבים טבעיים פרווה 400 גרם, נקניקיות וינר מן הצומח טבעול 750 גרם, פסטה ספגטי מספר  8 אסם 500 גרם, פסטה פנה ריגטה 500 גרם, פתיתים אפויים אורז 500 גרם, קטשופ בקבוק לחיץ 750 גרם, קמח תופח מאליו 1 קילו , קפה נמס טסטר'ס צ'ויס נסטלה 200 גרם, רוטב אלף האיים 290 מ"ל, רוטב טריאקי  290 מ"ל, רוטב סויה טבעי 290 מ"ל ושקדי מרק שקית גדולה אסם 400 גרם.

 

כפי שניתן להתרשם מהטבלה, הפער הגדול ביותר נמצא במוצר פסטה ספגטי מספר  8 אסם 500 גרם. בעוד שברשת חצי חינם הוא נמכר במחיר ממוצע של 2.90 ש"ח בלבד, ביינות ביתן הוא נמכר במחיר ממוצע של 5.30 ש"ח - פער של 83 אחוזים. פער גדול נוסף מצאנו במוצר מלפפונים במלח גדולים 7-9 בית השיטה 560 גרם (חברת בת של אסם) בעוד שברשת רמי לוי נמכרים המלפפונים בעלות של 5.20 ש"ח בלבד בממוצע, ברשת שופרסל שלי מצאנו אותם במחיר ממוצע של 7.10 ש"ח. פער של 37%.

 

ראוי לציין לטובה את המוצר קפה נמס טסטר'ס צ'ויס נסטלה 200 גרם. כמעט ואין הבדל בין הרשתות. הפער בין הרשת הזולה והיקרה ביותר (ויקטורי ומגה בעיר בהתאמה) עומד על 9 אחוזים בלבד.

 

בשקלול של כל מוצרי אסם שנבדקו רשת רמי לוי היא הזולה ביותר בעלות של 188 ש"ח עבור כל המוצרים. רשת יינות ביתן היא היקרה ביותר בממוצע בעלות 231 ש"ח עבור כל המוצרים.  פער של 23% שהוא שווה ערך ל-43 ש"ח

 

תוצאות הבדיקה (לחצו להגדלה)

 

טבלה

 

הבדיקה השבועית

 

השבוע בדקנו סל זהה ב-576 סניפים ברחבי הארץ בהסתמך על מידע שנאסף ממאגר המחירים האינטרנטי ומתצפיות שטח. בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי (הופקו באמצעות פלטפורמת פרייסז). מחירי רשתות טיב טעם, קינג סטור, סופר דבאח ע"י תצפיות שטח. כל המחירים בממוצע רשתי ועוגלו לשקלים שלמים. סניפים באילת אינם נכללים בדו"ח. רשתות כגון טיב טעם וקואופ שופ אינן מופיעות כרגע במאגר. רשתות קטנות (כגון קינג סטור) אינן מחויבות להעלות נתונים. חשוב לציין: מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי חבר מועדון וכרטיסי אשראי. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הרשת הזולה ביותר ליקרה, בממוצע, עומד על 34%. הפער בין הסניף הזול ביותר והיקר ביותר עומד על 51%.

 

הסניף הזול ביותר בישראל השבוע הוא סניף רמי לוי קניון בית שמש עם סל בעלות של 635 ש"ח. ברשימת הסניפים הזולים עם סל בעלות של עד 700 ש"ח ניתן למצוא, מעבר לשליטה הכמעט מוחלטת של רמי לוי, גם חמישה סניפים של רשת שופרסל דיל, שני סניפים של מחסני השוק, שני סניפים של יינות ביתן וסניף אחד של אושר עד.

 

טבלה


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן