המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 27/06/2017

בדיקת המועצה לצרכנות: פערי מחירים גדולים בין רשת שופרסל לסופר פארם על מוצרי טואלטיקה
סיירי המועצה לצרכנות ערכו בדיקה השוואתית על מוצרים זהים בין שלושי סניפי סופר פארם מדגמיים לבין סניפי שופרסל שלי ושופרסל דיל. התוצאות: פערים של עשרות אחוזים על מרבית המוצרים לטובת שופרסל

 

להורדת הנתונים בקובץ אקסל לחצו כאן>>

 

לפני מספר שבועות דיווחנו לכם על מסיבת העיתונאים שקיים משרד הכלכלה והתעשייה, בשיתוף המועצה לצרכנות, בנושא הורדת יוקר המחיה והכוונה להוזיל את מוצרי הטואלטיקה. המועצה לצרכנות שמחה, מברכת ומעודדת את משרד הכלכלה על הובלה משמעותית של טיפול ביוקר המחיה בהיבט מוצרי הטואלטיקה, ברור לכולנו כי מחירי המוצרים הרבים והבסיסיים בתחום זה הינם במקרים רבים לא סבירים ואף לא הוגנים, זאת לאור הריכוזיות הקיימת בכמות היבואנים והיצרנים, לאור חסמי היבוא, לאור פערי המחירים בין רשתות הפארמים מול רשתות השיווק השונות וכמובן ולא פחות מכך לאור הרגלי הצריכה של כולנו כצרכנים. אנו מקווים כי נגישות ושקיפות המחירים בתחומים אלו כמו גם הגברת המודעות הצרכנית יסייעו לצעדים האחרים שיינקטו ע"י הרגולטורים השונים ובכך הדבר יביא לחיסכון משמעותי לטובת הצרכנים.

 

הישראלים משלמים הרבה על מוצרי הטואלטיקה יחסית לעולם, זו כבר עובדה ידועה. אבל בין הרשתות השונות תוכלו למצוא פערי מחירים שיכולים להגיע למאות שקלים בקנייה אחת. בישראל, מסתבר, שלא כל ביקור בסופר פארם חייב להסתיים בהוצאה של מאות שקלים. מדאודורנט ועד סכיני גילוח, ערכנו השוואת מחירים שתחסוך לכם אלפי שקלים בשנה.

 

גם בהתחשב במבצעים הרבים, שימו לב לנתון המדהים הבא. מתוך שמונה עשר מוצרים שבדקו סיירת המועצה לצרכנות, יותר משמונים אחוזים מהם היו יקרים יותר בסופר פארם מאשר ברשת שופרסל. כך דאודורנט ליידי ספיד סטיק נמכר בסופר פארם בשלושים ואחד שקלים בממוצע. בשופרסל המחיר תשעה עשר שקלים, פער של שלושים ותשעה אחוזים. פער של חמישים אחוזים בין הרשתות מצאנו גם בספריי הגוף של טיטניום.

 

במשחות השיניים פערים דומים. משחת שיניים קולגייט עולה בסופר פארם עשרים ואחד שקלים, בשופרסל שבעה שקלים פחות. שמפו אלביב עולה בסופר פארם עשרים ואחד שקלים, בשופרסל שישה שקלים פחות. ואם לא התעצבנתם מספיק,את פער המחירים הגדול ביותר מצאנו בסכיני גילוח של ג'ילט ונוס. בסופר פארם שלושה סכינים נמכרים במחיר ממוצע של שישים שקלים, בשופרסל המחיר נמוך יותר בעשרים שקלים.

 

טבלת הממצאים - השוואת מוצרים סופר פארם ושופרסל - נבדק 20/06/17 (לחצו להגדלה)

 

(לחצו להגדלה)


ג'וש גולדשמיד, מנכ"ל המועצה לצרכנות, הגיב לממצאים: "רשת סופר פארם היא הרשת הנפוצה בישראל בתחום מוצרי הטואלטיקה, וגם מעניקה לעתים לצרכנים חוויית קנייה. אך עלינו לדעת כצרכנים כי לחוויית הקנייה ישנה עלות נוספת. לכן אני ממליץ לכם כצרכנים לא לוותר על הביקור במחלקות הטואלטיקה גם ברשתות השיווק שמוכרות לכם את אותם מוצרים במחיר מופחת וחסכוני".

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון לחצו כאן >>