המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 28/05/2017

בדיקת המועצה לצרכנות: פערי מחירים אדירים בין חנויות הצעצועים על אותו מוצר
סיירי המועצה לצרכנות ערכו בדיקה השוואתית של צעצועי ילדים וגילו פערים שהגיעו אף למאות אחוזים לעיתים. אז היכן הכי משתלם לרכוש בובות ברבי, לגו, פליימוביל, מונופול וקלפי טאקי? כנסו וגלו

 

בשבוע האחרון ערכנו סיירי המועצה לצרכנות בדיקה בחנויות צעצועים בכל הארץ, וגילינו פערים של עשרות אחוזים במחירים, אפילו בסניפים של אותה הרשת. להיות הורה בישראל זה עסק יקר. מלבד הקניות בסופר, המשכנתא, הצהרונים ומחירי הקייטנות המופקעים, לא פשוט לעמוד בתחנונים של הילדים לצעצוע החדש של לגו שבדיוק יצא לחנויות, או לבובה החדשה של אלזה ואנה.

 

אם כבר עשיתם את הצעד האמיץ והחלטתם ללכת לחנות עם הילדים, רוב הסיכויים שתלכו לאחת מארבע הרשתות הגדולות שפרושות ברחבי הארץ, שבהן נמצאים כל המותגים האהובים, חלקם במחירים מופקעים. על לגו מסדרת טכנו תשלמו כמו על טיסת לואו קוסט לאירופה, כשש מאות שקלים אחרי הנחה. ואילו באתר אמזון תמצאו אותו בכשלוש מאות תשעים שקלים. בלונדון כבר במאתיים ושמונה שקלים. גם ללהיט החדש, רובי הנרף, מחירים מופקעים, בין 140 לחמש מאות שקלים לרובה אחד. סיירת המועצה לצרכנות בדקה מספר צעצועים מרכזיים ברחבי הארץ, והפערים עצומים.

 

רמיקוב לדוגמה בפיראט האדום בעפולה עולה כחמישים שקלים. אבל בפיראט האדום בנתניה עשרה שקלים יותר. במאמא יוקרו באשקלון הוא עולה תשעים שקלים, ובראשון לציון כמאה שקלים, פי שניים מהמחיר הנמוך ביותר. והמדיניות הזו מקשה עלינו לדעת באיזו חנות כדאי לנו לבחור.

 

בובת ברבי בשמלת תלבושת תוכלו לחסוך שבעים וחמישה שקלים אם תבחרו נכון. מאה עשרים וחמישה שקלים בכפר השעשועים בנשר, בפיראט האדום בנתניה היא כבר עולה מאה שבעים שקלים, בפיראט האדום בקרית אתא, מאתיים שקלים.

 

שימו לב לפערים במחירי הבובה של אלזה, מאה שקלים ברשת טויס אר אס, מאה שבעים וחמישה שקלים בכפר השעשועים באשדוד, סכום דומה גם תשלמו בפיראט האדום בקריית שמונה, אבל בהפנינג בתל אביב, תחזיקו חזק, שלוש מאות ארבעים שקלים, מאתיים ארבעים ושלושה אחוזים יותר מהמחיר הנמוך.

 


בדיקת מחירי הצעצועים  (לחצו להגדלה)

 

לחצו להגדלה

 

אז בדיוק כמו בסופר, אל תלכו אוטומטית דווקא לחנות שנמצאת ליד הבית. ולמי שכבר נמצא בחו"ל, אולי שווה להשאיר קצת מקום במזוודה.


מנכ"ל המועצה לצרכנות, ג'וש גולדשמיד, הגיב לממצאים: "לעומת טויס אר אס בה המחירים אחידים, ניתן לראות ברשתות אחרות כגון הפיראט האדום או כפר השעשועים, כי לאותו מוצר ישנם מחירים שונים בסניפים.כדאי לתכנן ואף לנסוע מספר דקות בכדי לחסוך לעצמנו עשרות ולעתים מאות שקלים".

 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון לחצו כאן >>