המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 01/02/2021

תלונות רבות כנגד חברת HELP PC המשווקת מוצרים נלווים למחשב
על פי התלונות שהתקבלו במועצה לצרכנות ודו"ח של הרשות להגנת הצרכן, החברה ניצלה את חוסר ההבנה של הצרכנים בתחום המחשבים וגרמה להם לרכוש ציוד למחשב ותוכנות מחשב. צפו בכתבה בנושא מתוך קשת 12

 

מתוך קשת 12

 

במועצה לצרכנות התקבלו בשנה האחרונה כמות חריגה של תלונות צרכנים כנגד חברת הלפ פי סי (HELP PC). מהתלונות עולה דפוס התנהגות וחשש לעבירות על חוק הגנת הצרכן, בעיקר אצל האוכלוסיות המוחלשות והקשישים. על פי התלונות, החברה פונה לצרכנים באמצעות שיחות טלפון או הגעה לבתיהם לצורך שיווק של מוצרים הנוגעים למחשב שאין להם כלל צורך או שימוש בהם.  עוד מתלוננים הצרכנים על חיובים ביתר וקשיים רבים בביטול עסקה והתנתקות משירותים מתמשכים.

 

על פי המועצה לצרכנות, שיחות המכירה התבססו לכאורה על הצגת מצגי שווא מטעים ומגוונים, והכול כדי לשכנע את הקשישים לבצע את העסקה. על פי התלונות, נציגי החברה טענו כי במחשב של הצרכנים נמצא וירוס שמסכן את המחשב, ולכן עליהם לרכוש תוכנות לשם הפעלת המחשב באופן תקין. בפועל, המחשב כלל לא תוקן וכאשר הצרכן ביקש לבטל את העסקה החברה מסרבת בטענה כי לא ניתן לבטל עסקה לרכישת תוכנה. בשיטה אחרת הנציגים מסרו לצרכן מחיר מסוים, ובפועל הצרכן חויב בסכום גבוה יותר.

 

משכך, הרשות להגנת הצרכן פתחה בחקירה, על סמך התלונות שהתקבלו במועצה לצרכנות. עפ"י הרשות, החברה ניצלה את חוסר ההבנה של הצרכנים בתחום המחשבים וגרמה להם לרכוש ציוד למחשב ותוכנות מחשב. אי לכך, הוטל על החברה קנס של 5.1 מיליון ש"ח עליו ערערה החברה ושילמה בסופו של דבר כ-600 אלף ש"ח בלבד. על אף הקנס, כאמור, במועצה לצרכנות ממשיכות להתקבל תלונות כנגד החברה. המועצה לצרכנות קוראת לכל מי שנפגע להגיש תלונה באמצעות טופס התלונה שבאתר.

 

לקריאה נוספת מתוך אתר מאקו לחצו כאן >>

 

למידע אודות ניצול קשישים בתחום הצרכנות לחצו כאן >>

 

למידע אודות התנתקות משירותים מתמשכים לחצו כאן >>