המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 04/05/2021

עליה בתלונות כנגד חברות המבטיחות החזרי מס
במועצה לצרכנות מתקבלות מידי שנה תלונות כנגד חברות המציעות בדיקת זכאות להחזר מס ולאחר שהצרכן נמצא זכאי גובות כסף עבור פתיחת התיק כשבפועל הצרכן לא מקבל את ההחזר והכסף יורד לטימיון. המועצה לצרכנות מזהירה מפני התקשרויות עם חברות אלו

 

מתוך תכנית חסכון, קשת 12אם גם אתם קיבלתם הודעות מחברות שמבטיחות לכם לנצח את הבירוקרטיה ולהשיג עבורכם החזרי מס - אתם לא לבד. מתחקיר תוכנית חסכון בקשת 12 ומתלונות שמגיעות אל המועצה לצרכנות עולה כי במקרים רבים ההבטחות הללו לא מתקיימות. הלקוחות משלמים, אבל הכסף נשאר במס הכנסה. החברות מציעות תחילה בדיקת זכאות, לאחר מכן מודיעות לכם שהנכם זכאים ומציעות לכם כסף עבור הטיפול בקבלת ההחזר. 

 

כך השיטה עובדת: הלקוחות מעבירים לחברה כסף בעבור פתיחת תיק במס הכנסה והחברה מצידה מבטיחה שהיא תדאג שהלקוחות יקבלו את הכסף המגיע להם. הלקוחות מתבקשים לחתום על חוזה הפוטר, לכאורה, את החברה מכל אחריות ובו נכתב: "מובהר, כי התשלום בעבור דמי הטיפול הינו תשלום חד פעמי ללא קשר לתוצאות הבדיקה, לרבות בביטול הסכם זה". וכך, אחרי שהלקוחות כבר משלמים את הכסף שהחברה דרשה, החברה מתנערת מאחריות.

 

עו"ד הדס יעקובסון ארידור מהמח' המשפטית במועצה לצרכנות מספרת: "במועצה לצרכנות אנחנו רואים עלייה בכמות התלונות שמגיעות כנגד חברות שמעניקות שירות ייעוץ מס. אנחנו מניחים שהעליה נובעת מכך שבתקופה זו אנשים מחפשים אפיקי הכנסה נוספים".

 

המועצה לצרכנות ממליצה לבחון היטב כל התקשרות על חברות כאלו ומפרסמת מדריך להחזרי מס לשכירים - הליך אותו אתם יכולים לבצע בעצמכם ללא סיוע מחברות אחרות. לכניסה למדריך לחצו כאן >>