המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה > משבר נגיף הקורונה
תאריך: 03/06/2020

המועצה לצרכנות מתנגדת לניתוק צרכנים המסרבים לבדיקת גז בתקופת הקורונה
חברות הגז מאיימות: ננתק מי שמסרב לביקור טכנאי בגלל הקורונה. המועצה לצרכנות בתגובה: "יש להתחשב במצבם הרגיש של הקשישים, וכשאין חשש לתקלה - ניתן להמשיך לספק את הגז ולא לנתק"

 


חוק הגז (בטיחות ורישוי) קובע כי בטרם הספקת הגז לצרכן, על ספק הגז לבדוק את מתקן הגז המשמש את הצרכן. בנוסף לבדיקה הראשונית, ספק הגז מחויב בביצוע בדיקות תקופתיות לכל הצרכנים שהוא מספק להם גז, ואסור לו לספק גז למתקן של צרכן שלא איפשר את ביצוע הבדיקה. בדיקות תקופתיות יבוצעו אחת לחמש שנים לפחות או אחת לתקופה קצרה יותר בהתאם להוראות שנקבעו בתקן ישראלי רשמי ת"י 158 (לדוגמא, לבעלי יונקרים, חובת הבדיקה היא אחת לשנה).

 

בעקבות הפרסום בכלי התקשורת לפיו חלק מחברות גז מאיימות כי ינתקו צרכנים המסרבים לביקור טכנאי בגלל הקורונה, במועצה לצרכנות קוראים להתחשב במצבם הרגיש של הקשישים. על פי עדות שפורסמה באתר Ynet, א', אזרחית מבוגרת, קיבלה בחודש האחרון פניות חוזרות מחברת הגז לבדיקה התקופתית. כשהתעקשה שהיא איננה מכניסה לביתה אפילו את ילדיה, כי היא בסיכון גבוה מבחינת מחלת הקורונה, קיבלה איום: "אם לא תאפשרי לבצע את הבדיקה עד 1 ביוני, ינותק הגז".

 

המועצה הישראלית לצרכנות סבורים שחברות הגז אינן חייבות לנתק כרגע צרכן שמסרב לבדיקה תקופתית מחשש קורונה - אלא אם יש חשש לתקלה במתקן שבביתו. עופר מרום, מנכ"ל המועצה: "יש להתחשב במצבם הרגיש של הקשישים, וכשאין חשש לתקלה - ניתן להמשיך לספק את הגז ולא לנתק".

 

לקריאה נוספת מתוך אתר Ynet לחצו כאן >>


למידע נוסף אודות רפורמת הגז מתוך אתר המועצה לצרכנות לחצו כאן >>