המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה > משבר נגיף הקורונה
תאריך: 15/03/2020

המועצה לצרכנות לעיריות ולמועצות המקומיות: להחזיר לצרכנים את הכסף עבור גנים, חוגים ופעילויות
לדברי מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות, "גני ילדים מחוייבים להפסיק פעילות על פי הוראות הממשלה. על כן, הם מצויים במצב של הפרת חוזה, בשל סיכול"

 


בימים אלו של חוסר פעילות, כשכל מערכת החינוך מושבתת, כמו גם הגנים הצהרונים והחוגים, צרכנים רבים נותרו ללא מענה וללא אפשרות לקבלת תמורה עבור השירותים שרכשו, דוגמת חוגים עבור מעונות יום וגנים. במצב זה המועצה לצרכנות קוראת לעיריות ולמועצות המקומיות: להחזיר לצרכנים את הכסף עבור גנים, חוגים ופעילויות אשר בוטלו.

לדברי עופר מרום, מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות, "גני ילדים מחויבים להפסיק פעילות על פי הוראות הממשלה. על כן, הם מצויים במצב של הפרת חוזה, בשל סיכול. במצב זה, לא ניתן לדרוש מההורים לקיים את מחויבויותיהן הכספיות ולשאת בתשלומים עד סוף שנת הלימודים. לכן, אין לדרוש תשלום מההורים. בעת חזרה לשגרה, שני הצדדים מחויבים להסכם המקורי, בהתאם להנחיות המדינה המשתנות מעת לעת.

איך עושים זאת? אם נתתם לגנים המחאות עתידיות (צ'קים), תבקשו מהגנים שיחזירו לכם אותם. במידה ושילמתם באמצעות כרטיס אשראי או הוראת קבע, ניתן לפנות לבנקים או לחברות האשראי ולבטל את התשלומים העתידיים. . אני מזמין את כל מי שזקוק לייעוץ לפנות אלינו באמצעים השונים (טלפון, מייל, אפליקציה ועוד), ואנו ננסה לסייע באמצעות ייעוץ והכוונה. ".

המועצה לצרכנות מברכת על הודעת כרמל שאמה הכהן, ראש עיריית רמת-גן, ומצפה מעיריות ומועצות מקומיות נוספות ללכת בעקבותיו ולסייע לצרכנים ולהקל עליהם במעט, בשעה קשה זו..