המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 08/11/2015

בדיקת המועצה לצרכנות: היכן הכי כדאי לקנות כלי מטבח
סיירי המועצה לצרכנות ערכו בדיקה מיוחדת, בנוסף לסל הקניות הרגיל, לגבי כוסות וצלחות שאינם חד פעמיים, אבל נמכרים בנפרד. היכן המקומות הזולים ביותר שמצאנו וגם: הסל הזול ביותר של השבוע

 


 

בשבוע שעבר דיברנו על מוצרי צריכה ביתיים שהם לא רק בתחום המזון. הפעם בחנו שלושה מוצרים הקיימים בכל מטבח ונשברים מעת לעת וזקוקים להשלמה. כוסות, ספלים וצלחות. חשוב לציין כי אין הכוונה לסט מהודר, אלא לסוג הפשוט ביותר הנמצא בסניף.

 

הבדיקה כללה כוס זכוכית פשוטה לשתיה קלה, ספל לשתיה חמה וצלחת למנה עיקרית. בכל סניף חיפשנו את המוצר הזול ביותר והמחיר הינו ליחידה אחת. התוצאות מגלות כי הפערים מגיעים למאות אחוזים.

 

את כוס הזכוכית הזולה ביותר בממוצע מצאנו בסניפי אושר עד בעלות 1.90 ש"ח שלבד. את כוס הזכוכית היקרה ביותר בממוצע מצאו סיירי המועצה לצרכנות בעלות 8 ש"ח בסניפי טיב טעם ושופרסל דיל. פער של 6.10 ש"ח שהם 321%. גם בספל לשתיה חמה המצב חומר ושוב אושר עד וטיב טעם נמצאות בקצוות.

 

המצב חמור הרבה יותר בצלחת למנה עיקרית, שם הפער עמד על 950% לא פחות. את הצלחת הזולה ביותר מצאנו בסניפי זול בשפע בעלות 2 ש"ח בלבד. לעומת זאת, בטיב טעם עלתה הצלחת 21 ש"ח. ברשת YOU היא עלתה 15.40 ש"ח לצלחת בודדת. עדיין מחיר גבוה לכל הדעות.

 


 

בדיקת הסל השבועית


השבוע בדקנו סל של 40 מוצרים שונים שנבדקו  ב-91 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, דומה לשבוע שעבר ועומד על 30% , פער של 157₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 20.7%.


ברשימת עשרת הסניפים הזולים השבוע חצי מהם של רמי לוי (5 סניפים), עוד ברשימה 2 סניפים של יינות ביתן, סניף אחד של יוחננוף ושוק פייסל, והסניף הזול השבוע קינג סטור בצומת רגבה. ברשימת עשרת סניפים היקרים השבוע המגוון גדול: מחסני להב, הכי זול, יש בשכונה, טיב טעם, ושופרסל שלי וגם סניף של קואופ.

 

אנו עדיין נתקלים בחוסרים בסניפי מגה. אנו כמובן מקווים שהרשת תתאושש ותמשיך לשרת נאמנה את לקוחותיה ולתרום לתחרות בשוק. הסניף הזול השבוע – קינג סטור בצומת רגבה, זאת אחרי ששבוע שעבר הפתיע סופר דבאח בעין המפרץ. אנו מקווים מאוד שנמשיך לראות רשתות קטנות נותנות מאבק רציני לרשתות הגדולות יותר. שימו לב שגם שוק פייסל נמצא בעשרת הזולים. עושה רושם שה"קטנים" למדו היטב מרמי לוי וכפי שהוא נגס ברשתות הענק כך הן מזנבות ברשתות הבינוניות.

 

ומה עם האבוקדו? לפני שבועיים המחיר הממוצע היה 11.65₪, לפני שבוע 10.53₪, והשבוע מחירו הממוצע שוב יורד מעט ועומד על 10.26₪.

 

שימו לב לתופעה מעניינת בקריית מוצקין: הפערים בקרייה השבוע לא השאירו אותנו אדישים. האם משתלם לשלם תוספת של כ- 100₪, עבור אותם המוצרים, במחסני להב מאשר בויקטורי? ייתכן. אולי חוויית הקניה שם מצדיקה זאת – ישפוט הצרכן היכן כדאי לו לבצע את קניותיו. 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן

 

 

היכנסו לבדוק בעצמכם היכן הסל הזול ביותר באיזור מגוריכם. לכניסה למנוע השוואת המחירים לחצו כאן

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן