המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2020

ארכיון כתבות 2020

תאריך: 30/11/2020

בדיקת המועצה לצרכנות: דווקא לקראת ה"בלאק פריידיי" - מוצרים יתייקרו
מבדיקה רנדומלית של מבצעים שפורסמו בימים האחרונים הסתבר שהמוצרים כבר הוצגו בעבר באותם אתרים במחירי 'מבצע'. לעמדת המועצה לצרכנות, יש צורך בהסדרה דחופה של המבצעים כדי למנוע מצב שבו מוצג מחיר בהנחה, כאשר בפועל הצרכן משלם את המחיר המלא מבלי שהוא מודע לכך


ישראלים רבים ממתינים עם הקניות לבלאק פריידיי, שנערך ביום השישי האחרון בנובמבר ונחשב לשיא חגיגת המבצעים של החודש. ואולם מבדיקה של עשרות מוצרים באתרים ישראלים, שערך TheMarker עם המועצה לצרכנות, נמצא כי מחירים של מוצרים רבים היו גבוהים יותר בבלאק פריידיי לעומת ימים אחרים. בחלק מהמקרים המחירים לא השתנו כלל.

 

עו"ד יעל כהן־שאואט, סגנית היועץ המשפטי של המועצה הישראלית לצרכנות, אומרת כי "המועצה ביצעה בדיקה רנדומלית של מבצעים שפורסמו בימים האחרונים. הסתבר שהמוצרים כבר הוצגו בעבר באותם אתרים במחירי 'מבצע' בספטמבר־אוקטובר, כך שכלל לא ברור אם אותם מוצרים נמכרו בעבר אי פעם במחיר המלא, כפי שהוצג באתר. לעמדת המועצה לצרכנות, יש צורך בהסדרה דחופה של המבצעים כדי למנוע מצב שבו מוצג מחיר בהנחה, כאשר בפועל הצרכן משלם את המחיר המלא מבלי שהוא מודע לכך. ישנן מדינות בהן אסור להציג מבצעים לאורך כל השנה, אלא רק לרגל חיסול מלאי או בסוף עונה, כשהמטרה היא להביא לתחרות הוגנת לאורך כל השנה, ולמנוע הטעיית צרכנים".

 

לקריאת הכתבה והתחקיר המלא מתוך אתר 'דה מרקר' לחצו כאן >>

 

מתוך אתר 'דה מרקר'