המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 03/02/2015

בדיקה מיוחדת לט"ו בשבט: איפה תמצאו את הפירות היבשים הזולים ביותר?
סיירת המועצה לצרכנות יצאה לבדוק האם הרשתות הוזילו את מחירי הפירות היבשים לעומת השנה שעברה והאם עדיף לקנות את מותג הבית של הרשת?ט"ו בשבט הגיע והצרכן הישראלי מסתער על רשתות השיווק כדי לקנות פירות יבשים הנמכרים בשווקים ובסופרמרקטים: מישמשים, צימוקים, שזיפים מיובשים, תאנים מיובשות, תמר מג'הול ועוד. סיירת המועצה לצרכנות, הבודקת בכל שבוע את סל המוצרים בכ-300 נקודות מכירה ברחבי הארץ, קיבלו שוב, כמו בשנה שעברה, משימה מיוחדת: לבדוק את מחירי הפירות היבשים - היכן ניתן למצוא את הפירות הזולים והיקרים ביותר.

 

חשוב לציין שאין אחידות של מותגים ברשתות. יש מותגים שמופיעים בכמה רשתות ויש כאלו שלא . היכן שקיים מותג הבית השתדלנו לדגום בעיקר אותו. כל הנתונים מתייחסים למוצרים ארוזים בלבד. ממוצע הרשת נקבע לפי מחירי כל האריזות יחד.

 

מהבדיקה עולה כי אין חוקים בפירות יבשים. לאו דווקא הרשתות הזולות יותר בסל סמל הרגיל, אותו אנחנו מכירים כל שבוע, הן גם אלו שזולות יותר בפירות היבשים.
 

רשת שופרסל על כלל שלוחותיה ( ובעיקר דיל ושלי) מציגות מחירון אחיד בכל סניפי הרשת . בנוסף לכך , במסגרת המדיניות של קידום המותג הפרטי כמעט ולא ניתן למצוא מותגים אחרים של פירות יבשים בסניפי שופרסל . צעד זה מעמיד את שופרסל דיל כאחת הרשתות הזולות ביותר בתחום הפירות היבשים.

 

השוואת מחירי הפירות היבשים 

 

הנתונים מתייחסים ל-100 גרם לאחר נרמול


 


 

השוואת המחירים לעומת השנה שעברה

 

ככלל, נראה כי יש עלייה של מחירים משנה שעברה. אמנם בצימוקים יש ירידה אצל רוב הרשתות אבל בשזיפים ובעיקר במשמשים ניכרת עלייה משמעותית של המחירים לעומת השנה שעברה. הדבר תואם את הודעת הרשתות כי צפויה עליית מחירים.