המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2012

ארכיון כתבות 2012

תאריך: 19/12/2013

מעל 20 תלונות התקבלו במועצה לצרכנות כנגד מטבחי טופז. "שילמנו ולא קיבלנו סחורה"
עוד רשת מטבחים נקלעה לקשיים ולקוחות רבים ממתינים לקבל את הסחורה לאחר ששילמו מקדמה או מלוא הסכום. המועצה לצרכנות מזהירה: אל תשלמו לעולם את מלוא הסכום. במידה ושילמתם בכרטיס אשראי - יש לפנות לחברת האשראי ולמועצה לצרכנות

 


אל בית המשפט המחוזי הוגשה בקשה לפירוק חברת מטבחי טופז. זו חברת המטבחים הגדולה השניה שנקלעת לקשיים בשנה האחרונה לאחר חברת DO IT שפשטה את הרגל.

 

לקוחות רבים שהזמינו מטבחים מהחברה מכל רחבי הארץ, שילמו עבור המטבח מקדמה ואף סכום מלא במזומן או באשראי, בעשרות אלפי שקלים, אולם ממתינים לקבלת המטבח ללא מענה.

 

במועצה לצרכנות  התקבלו לאחרונה 23 תלונות כנגד מטבחי טופז. ב' תושב מודיעין שילם מקדמה בסך 4,350 ש"ח, אולם לא קיבל את המטבח ולא את המקדמה חזרה. ח' תושבת נהריה רכשה מטבח בשווי 10,000 ש"ח ושילמה את מלוא הסכום במזומן, נ' תושבת פ"ת שילמה מחצית מעלות המטבח בשווי 11 אלף ש"ח כבר לפני חודש ולא מקבלת כל מענה. פ' תושבת חיפה שילמה מקדמה של 30% וכבר עתה מתחילים לרדת לה 70% הנוספים מבלי שקיבלה את הסחורה.

 

תלונה שטופלה בהצלחה

 

ע' תושב עכו רכש בחודש יוני השנה מטבח במטבחי טופז בעלות 36,156 ₪. בהיוודע לו שהחברה נקלעה לקשיים הוא פנה וביקש ביטול עסקה, החברה סרבה לבקשתו. הצרכן פנה לחברת האשראי ויזה כאל והם סירבו לביטול העסקה בטענה כי החברה לא הכריזה על פשיטת רגל.

 

ליאת כרמי, רכזת תחום מוצרי בית במועצה לצרכנות, פניתה לחברת האשראי  ודרשה ממנה להקפיא את התשלומים העתידיים עד היוודע מצבה של החברה. בחברת האשראי הבטיחו לבדוק את הבקשה ולאחר מספר שבועות התקשרו והודיעו כי נענו בחיוב והקפיאו את כל התשלומים.

 

עצה משפטית לנפגעים

 

עו"ד יעל כהן שאואט, יועצת משפטית מהמועצה לצרכנות מוסרת כי: "למרות שלא הוגשה בקשה לפירוק או להקפאת הליכים, החוק מגן על הצרכן גם במצב שבו הספק הפסיק דרך קבע לספק מוצרים מסוג המוצר שנרכש. חוק כרטיסי חיוב מאפשר לבטל חיובים עתידיים גם אם מועד ההספקה טרם חלף. (סעיף 10 (א)(1) לחוק כרטיסי חיוב), ומומלץ לפנות לחברות האשראי, תמיד בכתב ולכתב את המועצה.

 

למדריך קניה למטבחים לחצו כאן

 

הזמנתם מוצר מעסק שקרס? מדריך לצמצום נזקים לחצו כאן