המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2013

ארכיון כתבות 2013

תאריך: 12/02/2013

תלונות צרכנים: במקום כרטיס למשחק כדורגל אחד, מחייבים אותנו לרכוש לשלושה משחקים
אוהד כדורגל המעוניין לרכוש כרטיס למשחק מול נבחרת פורטוגל יאלץ לקנות כרטיסים גם לעוד שני משחקים חסרי עניין. המועצה לצרכנות: "מדובר בהתנהלות שאינה צרכנית"

אם אתם אוהדי ספורט וחשבתם לרכוש כרטיס למשחק הכדורגל בין נבחרת ישראל לנבחרת פורטוגל ב-22 למרס, תיאלצו לרכוש למעשה שלושה כרטיסים: גם למשחק מול נבחרת צפון אירלנד וגם למשחק מול נבחרת אזרבייג'אן, משחקים שאין בהם הרבה עניין לצופי הכדורגל.

 

לטענת ההתאחדות לכדורגל בישראל, קיבוץ כמה משחקים יחד הוא דבר מקובל בעולם, אולם למועצה לצרכנות הגיעו תלונות רבות על המהלך אותו הנהיגה ההתאחדות. לטענת הצרכנים, ההתאחדות לכדורגל מנסה לפתור את ההיענות הנמוכה למשחקים כאלה על גבם של האוהדים.

 

המועצה לצרכנות בישראל טוענת כי יש כאן התנהלות שאינה צרכנית. "כריכת שלושת המשחקים יחד, סביר להניח במחיר גבוה יותר מאשר משחק בודד, מחייבת את הצרכן לצרוך מוצר שאינו חפץ בו, ויכול מאוד להיות שהמחיר המשולש מונע מצרכנים שהיו יכולים לרכוש כרטיס בודד ליהנות מהמשחק. לא מדובר בעבירה על החוק, אך לא ברור כיצד ההתאחדות הכדורגל, שבין מטרותיה קידום ספורט זה בישראל, ובכללו צפייה בנבחרת, עושה מהלך הפוגע בצופים".