המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 05/01/2015

"קונים ב-1,000 ש"ח ומקבלים 200 ש"ח מתנה". רק שכחו את הכוכבית
צרכנית ששמעה את תשדיר הרדיו של קניון שרונים על שוברים בסכום של 200 ש"ח לקניות בחצי חינם תמורת קניות ב-1,000 ש"ח בקניון - נדהמה לגלות כי רכישות באמצעות זיכויים לא תקפות


 


"קונים ב-1,000 ₪ ומעלה בקניון שרונים ומקבלים 200 ₪ מתנה לקניות בחצי חינם". זה התשדיר שרץ במשך תקופה בתחנות הרדיו המזמין את הצרכנים לבצע קניות בקניון שרונים הסמוך להוד השרון ובתמורה לקבל את השובר לקניות ברשת חצי חינם. התשדיר הנ"ל שודר ללא סייג כלשהו.

 

כשצרכנית ערכה קניות בקניון וביקשה לקבל את השובר לחצי חינם הקניון סירב להעניק לה את המנתה משום ששילמה עבור חלק מהרכישות באמצעות זיכויים, וטענה שתקנון המבצע קובע שהזכאות למתנה מותנית בתשלום במזומן, באשראי או בתו הזהב.

 

בשל כך, הרשות להגנת הצרכן וסחר ההוגן שלחה הודעה מנהלית לקניון שרונים בגין הטעיה בפרסום מבצע.

 

הממונה על הגנת הצרכן והסחר ההוגן הבהירה כי ככל שהקניון ביקש לסייג את האמור בתשדיר, היה עליו לעשות זאת מפורשות ולא על דרך של הפניה לתקנון. עוד הבהירה הממונה כי אי ציון ההגבלה או הסייג יש בו כדי הטעיה בניגוד לחוק המחייב עסק לציין במפורש בפרסום המבצע, מהם התנאים ו\או הסייגים החלים על אותה מכירה מיוחדת (לדוגמא – תוקף המבצע, מותנה ברכישה החל מסכום מסוים או באמצעי תשלום מסויימים וכו').

 

חשוב לציין שהחל מהיום 1.1.15 נכנס לתוקף התיקון לחוק הגנת הצרכן בנושא העיצומים הכספיים והרשות תוכל לקנוס בתי עסק המפרים הוראות אלה.

 

לצפיה במכתב שנשלח להנהלת קניון שרונים לחצו כאן >>