המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2013

ארכיון כתבות 2013

תאריך: 21/10/2013

בדיקת סיירת המועצה לצרכנות: פערים אסטרונומיים במחירי הירקות והירקות
מאות אחוזים בין העגבניה הזולה והיקרה ביותר. כנ"ל המצב גם במחירי הבצל, הגזר, המלפפון והלימון. הפער בין ממוצע הרשת הנמוך ביותר והגבוה ביותר עומד השבוע על 21.3%

 


פיצול קניות. זו כנראה המסקנה המתבקשת מהבדיקה השבועית של סיירת המועצה לצרכנות שנערכה ב-323 סניפים ברחבי הארץ של כל הרשתות הגדולות, הכולל סל מוצרים של 40 פריטים.

 

מהממצאים השבוע עולה כי הפער בין ממוצע הרשת הנמוך ביותר והגבוה ביותר עומד השבוע על 21.3%. הפער בין סל המוצרים הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר (מקרב הסניפים שנבדקו) עומד על 39.2%, כ- 175 ₪.

 

את רשימת 'עשרת הסלים הזולים' פותח 'יש חסד' בבארות יצחק ומיד אחריו 'שופרסל יש' בבית שמש. 'אושר עד', גם בבית שמש, במקום השלישי. עוד ברשימה 'רמי לוי' עם 6 סניפים. את רשימת 'עשרת הסלים היקרים' מובילה רשת 'שופרסל שלי' עם 6 סניפים. הסניף היקר ביותר הוא 'מיסטר זול' ברחוב במלך ג'ורג' בירושלים. עוד ברשימה סניף הפלמ"ח של 'מיסטר זול', גם בירושלים, 'טיב טעם' נחלת בנימין ו'סופר באבא' ישעיהו בתל אביב.

 

הפערים הגדולים ביותר בעלות אותו הסל, בין סניפים שונים של אותה הרשת, נמצאו בשופרסל, ומגיעים ללמעלה מ 100 ₪. החשיבות לפער בין הסניפים השונים באותה הרשת רבה ביותר מאחר והצרכנים שמעוניינים במבצעים שפורסמו בתקשורת ע"י הרשת מגיעים אל הסניף הנוח להם מתוך הנחה, מוטעית לחלוטין, שהמחירים זהים בכל הרשת.

 

 

הפערים במחירי הפירות והירקות ממשיכים להיות אסטרונומיים. על כן המלצת המועצה לצרכנות לבצע פיצול קניה, בייחוד בקרב אלו שקונים ברשתות העירוניות

 

 

רשימת הסניפים היקרים והזולים ביותר השבוע