המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 09/02/2014

בדיקת סיירת המועצה לצרכנות: האם תמיד עדיף לקנות באיזורי תעשייה?
סיירי המועצה לצרכנות התמקדו השבוע במתחמים גדולים ובאיזורי התעשיה, שם ממוקמים הסניפים הזולים של הרשתות. האמנם? התוצאות לפניכם

 

 

עד כמה הקניה בסניף בתור העיר יקרה יותר מאשר מחוץ לעיר? השבוע בדקו סיירי המועצה לצרכנות את הפערים בין סניפים במתחמים גדולים ובאזורי תעשייה שהם לרוב סניפי דיסקאונט. המתחם הזול ביותר שמצאנו גבעת שאול בירושלים, והמתחם היקר ביותר שער הכרמל ליד חיפה. ככל שהתחרות קשה וקרובה יותר פיזית כך קטנים ההבדלים במחיר הסל בין הסניפים השונים. אבל עדיין שווה להשוות. כך למשל הפער בין מגה לרמי לוי במתחם תל חנן בנשר עמד על כמעט 60 שקלים. ובצומת בילו תחסכו 57 שקלים אם תיקנו ביוחננוף ולא בשופרסל דיל.

 

ואיפה היה השבוע הסל המשתלם ביותר. מתוך 74 סניפים ברחבי הארץ שבדקה עבורנו סיירת המועצה לצרכנות שימו לב סניף יוחננוף בחוצות המפרץ היה הזול ביותר. אחריו בדירוג סניפי רמי לוי במתחם איילון ובירושלים. ואז מחסני השוק בצפת. את הסל היקר ביותר מצאנו השבוע בסניף מגה בנשר, אח"כ ברשימה השחורה מגה בעיר בקניון איילון, ומגה בחיפה ואז יינות ביתן בכרמיאל.

 

הפער בין הסל הזול ביותר ליקר ביותר עמד על 16% אומנם נמוך יותר מאשר הפערים שמצאנו בשבוע שעבר בין סניפים שכונתיים ברחבי הארץ, אבל עדיין במקום אחד גבו יותר ממאה שקלים מאשר במקום אחר.

 

ממצאים נוספים:

 

הפער בין ממוצע הרשת הנמוך והגבוה עומד על 7.6%. הפער בין עלות סל המוצרים הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר (מקרב הסניפים שנבדקו) עומד השבוע על 16.3%, כ- 102 ₪. עלות הסל הממוצע, מקרב כל הסניפים שנבדקו, הוא 679.69 ₪ (הסל התייקר בשל הוספת המוצרים, ובעיקר החיתולים). מבין עשרת הסניפים הזולים שמצאנו, פותח את הרשימה סניף יוחננוף בחוצות המפרץ. לרשת גם סניף ביל"ו ברשימה. רמי לוי עם 5 סניפים. עוד ברשימה מגה YOU בראש העין, מחסני השוק בצפת וסניף נתניה של ויקטורי.

 

מבין עשרת הסניפים היקרים, מבין אלו שבדקנו, פותח את הרשימה סניף מגה בתל חנן. סניף מגה בחיפה אף הוא ברשימה. שופרסל דיל עם 3 סניפים, מגה בעיר עם 2 סניפים (מדובר בסניפים של המותג העירוני אך ממוקמים באזור תעשיה/ מתחם קניות ולא באזור מגורים), יינות ביתן עם 2 סניפים ומגה בול סניף יד אליהו. אנו רואים כי בין הפער בעלות הסל בין הסניפים הנמצאים מחוץ לעיר קטן יותר מאשר הפער בין הסניפים העירוניים: השבוע מצאנו פער של 16.3%, בעוד שבבדיקת הסניפים העירוניים, שבוע שעבר, מצאנו פער של 27%.

 

מנכ"ל המועצה לצרכנות, עו"ד אהוד פלג, הגיב לממצאים: "גם בתוך הגמישות שיש לכל סניף לקבוע את המחירים שלו בהתאם לתחרות המקומית, יש עדיין ביטוי במחיר על המדף למדיניות התמחור של הרשת. המסר הוא אחד, תן לפערים לשחק עבורך. בד"כ גם סלים יקרים בתוך מתחמי הקניות יימצאו לפעמים זולים יותר מאשר סלים מקבילים בחנויות העירוניות. הסיבה לכך היא שחנות עירונית נמצאת בד"כ בבדידות מזהרת באותה השכונה ולא צריכה להתחרות בחנויות אחרות.

 

להרשמה לשירות - קבלת תוצאות השוואת המחירים אליכם למייל מידי שבוע  לחצו כאן

 

רשימת הסניפים היקרים והזולים ביותר

 

 

ממוצע המחירים לרשת