המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2013

ארכיון כתבות 2013

תאריך: 21/08/2013

ללקק את האצבעות: פער של עשרות אחוזים במחירי הגלידות בין הרשתות השונות
סיירת המועצה לצרכנות יצאה למבצע טעים במיוחד: להשוות מחירי גדילות בין הרשתות. הממצאים לא מפתיעים: בין 73% ל-150% פערי מחירים מארזי גלידות, שלגונים ועוד

 

הקיץ בשיאו ומה מתאים יותר מאשר ללכת לקנות גלידה? אז רגע לפני שאתם כבר פותחים את הארנק, גם במחירי הגלידות כדאי מאוד להשוות מחירים כי אז תגלו פערים בלתי נתפסים על הדעת בין רשת אחת לרשת שניה. סיירת המועצה לצרכנות הלכה ובדקה כמה באמת הפער במחירי מארזי הגלידות והשלגונים בין רשת אחת לשניה.

 

כך למשל גלידה בטעם שמנת שוקולד עוגיות של האגן דאז, 500 מ"ל, עלתה בסניף יינות ביתן בכפ"ס 19.99 ש"ח בלבד, אבל בסניף שופרסל שלי אבן גבירול ת"א היא עלתה 39.12 ש"ח, פער של 96%!

 

דוגמא נוספת: שלגונים שוקו-בננה מצופים, של חברת נסטלה, במארז של 10, מצאנו בסופרסל דיל קרית ביאליק  במחיר 15.99 ש"ח בלבד, אבל בקצה השני של הארץ, בסניף מגה בעיר דימונה, הוא עלה לנו 39.99 ש"ח, פער של 150% !

 

עוד נמצא כי פערי המחיר הממוצע של המוצרים המתחרים נמוכים. הפער הגבוה ביותר הוא בין מחיר קופסה של גלידת האגן דאז לבין קופסה דומה של בן אנד ג'ריס (23%).

 

מבחינת השוואת המחירים של סל הקניות השבועי שבודקת סמ"ל עולה כי רמי לוי והרשתות החרדיות ממשיכות להיות הזולות ביותר ואילו שופרסל שלי היקרה ביותר. עוד עולה כי אחוז הפער בין הסל הזול ליקר ביותר נמצא במגמת קיפאון בשלושת השבועות האחרונים.

 

טבלת השוואלת הגלידות

 

 

רשימת הסניפים הזולים והיקרים ביותר