המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 24/02/2014

בדיקת סיירת המועצה לצרכנות: מה ההבדל בין גבינה מהמדף לגבינה במעדניה?
במרחק של מספר צעדים בלבד אתם יכולים לחסוך כסף אם תחליטו לקנות מוצרים מהמעדניה. דווקא במאפים המצב שונה

 

 

סיירת המועצה לצרכנות בדקה השבוע את מחירי המוצרים באותם סופרים בין אלו שעל המדף לבין אלו שבמעדנים או במאפיה. אולי נראה לכם שהמוצרים שאתם קונים במעדנייה בהכרח איכותיים יותר ולכן הגיוני שיהיו יקרים יותר. אבל זה לא תמיד המצב. סיירי המועצה השוו השבוע את המוצרים במעדניות שברשתות למוצרים המקבילים הארוזים על המדף.


כך גילינו, דוגמה, ש-100 גרם של גבינה צהובה ארוזה במקרר הגבינות עלתה כמעט 8 שקלים בממוצע, במעדנייה רק 4 שקלים ו-30 אגורות. פער של 83 אחוזים שיכולתם לחסוך רק בכמה צעדים ואולי המתנה קטנה בתור. וגם גבינה בולגרית משתלם יותר לקנות במעדנייה, כי באריזה על המדף היא עולה 53 אחוזים יותר. אבל שימו לב, חומוס למשל דווקא עדיף לקנות מהמדף לפי הבדיקה.

 

סיירי המועצה בדקו גם מה המצב במאפייה. שם גילנו, באופן לא מפתיע, כי המאפיה הייתה יקרה יותר ממדף הקפואים, אבל שם היתרון הבולט שהבורקסים כבר מוכנים וטריים.


ואיפה היה הסל המשתלם ביותר השבוע? מבין שישים ושמונה סניפים עירוניים שסיירת המועצה לצרכנות בדקה, הסל הזול ביותר היה של יש בבית שמש, אחר כך ויקטורי באותה העיר. במקום השלישי יוחננוף ברחובות. את ארבעת הסלים היקרים ביותר מצאנו בסניפי טיב טעם, בתל אביב, רעננה ובאר שבע. הפער בין הסל הזול ביותר ליקר ביותר עמד על 25 אחוזים, שהם 145 שקלים שגבו במקום אחד יותר מאחר על אותם המוצרים בדיוק.

 

טבלת השוואת המוצרים לפי מחיר ממוצע ל 100 גרם:

 

 

מהבדיקות עולה:

• הגבינה הצהובה שנבדקה במעדנייה היא גבינה קשה שמנה גלבוע – מוצר בפיקוח.
• ניתן לראות כי גבינות (אלו שנבדקו) משתלם הרבה יותר לקנות במעדנייה לפי משקל.
• חומוס ובורקס דווקא המוצר הארוז זול יותר.

 

מנכ"ל המועצה לצרכנות עו"ד אהוד פלג הגיב לממצאים: "יש פערי מחירים גדולים בין הסניפים העירוניים, כי הריחוק הגאוגרפי ביניהם גורם לכך שאין להם תחרות בסביבתם הקרובה".