המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2016

ארכיון כתבות 2016

תאריך: 31/01/2016

בדיקת המועצה לצרכנות: אותו מוצר - מותגים שונים ופערים מדהימים
סיירי המועצה לצרכנות התמקדו הפעם במותגים שונים עבור אותו מוצר. התוצאה: פערים של עשרות ואף מאות אחוזים. וגם: כיצד המלחמה בין רמי לוי ויינות ביתן משפיעה על הסל שלכם?

 האם הוזלת סל הקניות תלויה בסניף בו אנו קונים? לאו דווקא. אנו יכולים להוזיל את עלות הסל על ידי בחירה במותגים פחות מוכרים, גם בסניף הרגיל שלנו. לצורך ההמחשה, סיירי המועצה לצרכנות ערכו בדיקה רוחבית של מותגים בשלושה מוצרים: ספגטי, אורז פרסי, וגבינת שמנת 24% ומעלה.

 

החלפת המותג הרגיל, או קניה במשקל במקרה של גבינה, יכולה להוזיל את עלות המוצרים בעשרות רבות ואפילו מאות אחוזים. המחירים שוקללו ליחידת המידה הפופולארית למוצר.

 

בתחום הספגטי, חלק מהמחירים של המותגים השונים נראים דומים אך שימו לב למשקל. חלק מהאריזות קטנות יותר (ספגטי עתיר בסיבים פרפקטו, למשל, כולל 450 גרם מוצר. האריזות של לה פסטה וספגטיני טעם הן בנות 400 גרם בלבד). כמו כן, לרוב מותג הבית משתלם יותר. בתחום האורז הפרסי, בחירה במותג פחות מוכר, כמו אורזיל למשל, או קנייה של חבילת 5 קילו, יכולה להוזיל משמעותית את מחיר המוצר. בתחום גבינת השמנת, פעמים רבות קנייה לפי משקל תוזיל בעשרות אחוזים את עלות המוצר.

 


כל הנתונים באמצעות אתר מייסופרמרקט, 26.01.2016, 17:00

 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 

 

הבדיקה השבועית

 

השבוע בדקנו סל של 42 מוצרים שונים ב-100 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו עומד על 32% פער של 163₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 18%, כמו שבוע שעבר.

 

בראש רשימת עשרת הסניפים הזולים נמצא רמי לוי במודיעין ובסך הכל עם 4 סניפים בלבד השבוע ברשימה. שופרסל דיל במקום השני ועם 3 סניפים ברשימה, יינות ביתן עם 2 ושוק העיר אחד. ברשימת עשרת הסניפים היקרים השבוע יש כמו תמיד מגוון רשתות רחב יותר.

 מה קורה במודיעין? העיר שהיתה בעבר זירת קרבות מחירים נרגעה מעט בחודשים האחרונים אך כעת מסתמן שזהו המקום לבצע קניות. ארבעה סניפים ברשימת הזולים ביותר נמצאים בעיר, והם כמובן הזולים ביותר של הרשתות (רמי לוי, שופרסל דיל, יינות ביתן ושוק העיר) מקרב הסניפים שבדקנו השבוע.

 

לא במפתיע ארבעת הרשתות האלו מתהדרות בפער הגדול ביותר בעלות הסל בין הסניפים השונים באותה הרשת (פער ממוצע של כ-15% עבור אותם המוצרים). לתושבי מודיעין הדבר כמובן מיטיב אבל הכלל הידוע הוא שאין ארוחות חינם. על המחיר הזול במודיעין משלמים הצרכנים של רמי לוי בנשר, יינות ביתן בריינס ירושלים, שופרסל דיל בחצור הגלילית, קניון דרורים ושמוטקין בראשל"צ, ולקוחות שוק העיר בקריית גת.

 

על רקע הפער הגדול בין הסניפים באותה הרשת ראוי לציין את הרשתות שדווקא שמרו על תמחור אחיד פחות או יותר ובכך הפגינו וודאות רבה יותר אל מול הצרכנים: שופרסל שלי, קואופ שופ ומחסני השוק.

 

יינות ביתן נלחמת ברמי לוי, והצרכנים מברכים על כך. שני הסניפים הזולים השבוע של יינות ביתן נמצאים במודיעין והאורגים אשדוד, ומציגים עלות סל נמוכה משמעותית מהממוצע הרשתי. כשבדקנו למה דווקא שם התברר כי שני הסניפים הזולים של רמי לוי (גם בפער מהממוצע הרשתי) נמצאים ב... מודיעין ואשדוד.

 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן

 

 

היכנסו לבדוק בעצמכם היכן הסל הזול ביותר באיזור מגוריכם. לכניסה למנוע השוואת המחירים לחצו כאן

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן