המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 04/05/2015

בדיקת סיירת המועצה לצרכנות: האם תופעת "אחרי החגים" השפיעה על המחירים?
מהבדיקה עולה שחלק מהרשתות, בראשן "אושר עד" ו"יש בשכונה", העלו את המחירים בעד כ-7 אחוזים. בסל הצללים, רשת YOU, שמציגה את עצמה בכל הפרסומות כזולה ביותר, יצאה בין היקרות


 

שבוע אחרי יום העצמאות וחודש אחרי פסח, רשתות השיווק מעלות מחירים. סיירי המועצה לצרכנות בדקו איפה יהיה הכי יקר לעשות את הקניות. אחרי החגים כבר כאן, וגם רשתות השיווק חוזרות לשיגרה, ומעלות מחירים. המבצעים של שבועות עוד לא התחילו, של פסח ויום העצמאות הסתיימו, ואנחנו ביקשנו לבדוק אם הרשתות ניצלו את זה כדי להעלות עוד יותר את המחירים המקוריים מלפני כן. בדקנו את ממוצע עלות הסל במספר רשתות השבוע מול תחילת חודש מרץ, ממש לפני שהתחילו המבצעים הגדולים. מהבדיקה עולה, שחלק מהרשתות, בראשן "אושר עד", ו"יש בשכונה" העלו את המחירים בעד כ 7- אחוזים.

 

כך למשל רשת אושר עד, ייקרה את העגבניות בשיעור של 120 אחוזים לעומת לפני החגים, יש בשכונה העלו אותן ב-88 אחוזים. אושר עד ייקרו גם את המוצר הרגיש תחליף חלב לתינוקות ב-10אחוזים, וגבינה צהובה בשיעור דומה. רמי לוי חזר לאותה רמת מחירים כמו לפני החג, בולטת לחיוב יינות ביתן בכך שהיא זולה יותר כיום מאשר היתה לפני החגים, בשיעור של 4 אחוזים. רשת יו מבית מגה זולה יותר כעת באחוז. אבל מצבה של מגה לא נראה מזהיר.

 


 

אז איפה אפשר למצוא השבוע את הסל הזול ביותר? בדקנו בהפתעה 50 מוצרים שהרשתות לא יודעות מה הן, ואלה התוצאות. רשת רמי לוי הזולה ביותר, אחר כך יינות ביתן וויקטורי, ואז רק בסוף שופרסל ורשת YOU, שמציגה את עצמה בכל הפרסומות כזולה ביותר על פי בדיקת סיירת המועצה לצרכנות, אותה בדיקה שמראה כעת, כי היא בין היקרות. רואים גידול בפערים בעלות הסל בין סניפים שונים באותה רשת. בולטות במיוחד השבוע רמי לוי ויינות ביתן עם פערים של 18 ו 17- אחוז בהתאמה.

 


 

 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 

 

הבדיקה השבועית

 

סיירי המועצה לצרכנות בדקו סל של 41 מוצרים שונים, ב- 109 סניפים שונים ברחבי הארץ. כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 169₪, פער של 43% בין הסניפים השונים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 30%

טבלת עשרת הסניפים הזולים כוללת את סניפי רמי לוי ו- YOU, ובאופן עקבי בשבועות האחרונים, גם סניפים של יינות ביתן. בטבלת עשרת הסניפים היקרים מצאנו את טיב טעם כמובן, הרשת החמישית, מחסני להב, סניף יש ברמות ירושלים וביג זול בצפון.