המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015


27/12/2515
מרק
בדיקת המועצה לצרכנות: מה קרה למחירי המרקים ושקדי המרק?
לקראת החורף, סיירי המועצה לצרכנות ערכו בדיקה מיוחת במחירי המרקים והשקדים בין הרשתות השונות וגילו תמונה אופטימית. וגם, כמדי שבוע, איפה הכי משתלם לעשות את הקניות השבועיות?

 

תמונה של מרק


החורף הגיע ואבקות המרק הופכות בחודש האחרון למצרך מבוקש. בדקנו את פערי המחירים בין המותגים והרשתות השונות. סיירת המועצה לצרכנות בדקו מחירים של מוצרים בסיסיים כמו מרק עוף של חברות שונות שמשמשים לעשיית מרק וגם לתיבול מאכלים שונים ובנוסף בדקו מחירים של שקדי מרק. 

 

מהבדיקה עולה כי אין הבדלים משמעותיים ביותר בין המחירים של אסם וקנור. מרק העוף של שופרסל זול משמעותית מהאחרים אך הנגישות אליו מוגבלת לסניפי שופרסל בלבד. אין חוקים במרקים . ניתן להדגים זאת ברשת רמי לוי. מרק העוף של אסם הוא הזול ביותר ברמי לוי אך מנגד מרק העוף של קנור הוא היקר ביותר ברמי לוי . אין רשת אחת שהיא הזולה ביותר בקטגוריה.

 

כמו במרקים , גם בשקדי מרק אין פערים משמעותיים במחרים של שקדי מרק אסם בין הרשתות. מי שמוכן לוותר על המותג "אסם" ולקנות מותג שופרסל יהנה ממחיר זול יותר. בדקנו גם את "המותג" אך לא מצאנו מספיק נתונים על מנת להכניסו לממצאים.

 

כמו בשאר המוצרים ללא הגלוטן , גם שקדי המרק ללא גלוטן יקרים באופן משמעותי משקדי המרק הרגילים. גם בשופרסל וגם ברמי לוי שקדי המרק ללא הגלוטן, 200 גרם, עולים 13.4 ₪ כאשר במוצר "הרגיל" האריזה כפולה בגודל וזולה יותר.

 

טבלה

 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 

 

 

הבדיקה השבועית

 

השבוע בדקנו סל של 41 מוצרים שונים שנבדקו ב- 88 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו עומד על כ-49% , פער של  כ-228  ₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. זהו פער מהגדולים שידענו שנובע משני קטבים קיצונים למדי . מצד אחד סופר דבאח שנמצא במלחמת מחירים גדולה באזור הקריות ומפרץ חיפה ומנגד סניף של רשת טיב טעם. כפי שלמדנו לא משחקת במגרש של תחרות והוזלת מחירים אלא נאמנה לנישה שלה , למחירים ולקהל היעד שלה. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 16%.

 

בראש רשימת עשרת הסניפים הזולים השבוע נמצא סניף סופר דבאח בצומת עין המפרץ שהוא האזור החם בתקופה האחרונה. בנוסף אליו יש ברשימה 7 סניפים של רמי לוי , סניף של יינות ביתן וסניף אחד של אושר עד. ברשימת עשרת הסניפים היקרים השבוע יש כמו תמיד סניפים ממגוון רשתות רחב למדי כמו טיב טעם, הכי זול, מחסני להב, יינות ביתן, חצי חינם וקואופ שופ.

 

הרשתות שיצאו כזולות ביותר בממוצע הסניפים שלהם אלו הרשתות בעלות הפער הגדול ביותר בין הסניף הזול והיקר ביותר בתוך אותה רשת .(מבין הסניפים שבדקנו) . הדבר מעיד כי דווקא הרשתות היקרות יותר שומרות באופן יחסי על אחידות ואילו הרשתות הזולות יוצרות קיטוב בין הסניפים השונים ומייקרות משמעותית סניפים מסוימים על מנת שיוכלו להוזיל מחירים ולעמוד בתחרות באזורים הרלוונטים. מי שנפגע ממהלך כזה הם אותם צרכנים שהולכים לסניפים היקרים של הרשת. הם סבורים כי הם קונים ברשת זולה אך למעשה הסניף הספציפי שלהם יקר. את הפערים הגדולים ביותר מוצאים אצל רמי לוי ויינות ביתן.

 

כדאי לשים לב לסופר דבאח. בדקנו השבוע שני סניפים שלו : בצומת עין המפרץ ובדיר אל אסד. הפער בין הסניפים עומד על 100 ₪ על אותו סל של 41  מוצרים. זה פער גדול שמדגיש את ההבדל בין סניף שנמצא בשיא אזור התחרות לבין סניף מבודד יותר שהמתחרים הישירים שלו הם בכרמיאל הסמוכה.

 

בזרקור העירוני  ערכנו בדיקה מהם חמשת הישובים "הזולים" ביותר בממוצע לשבוע זה ומהם חמשת הישובים ה"יקרים" השבוע . יש לסייג ולכתוב כי הממוצעים מבוססים על הסניפים שנבדקו השבוע בלבד וביניהם סניפי דיסקאונט וסניפים עירוניים וכי נלקחו בחשבון רק ישובים בהם בדקנו השבוע 3 סניפים ויותר.

 

טבלה


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן

 

 

היכנסו לבדוק בעצמכם היכן הסל הזול ביותר באיזור מגוריכם. לכניסה למנוע השוואת המחירים לחצו כאן

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן

 

 

לוגו סמל