המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 25/10/2015

בדיקת המועצה לצרכנות: האם חנויות המפעל אכן זולות יותר?
סיירי המועצה לצרכנות ערכו השוואת מחירים של שני תחומים שונים: הנעלה ומזון. התוצאה מפתיעה: בשתי הבדיקות האקראיות שערכנו - סנדלי שורש וגלידת בן אנד ג'ריס - חניות המפעל לא היו זולות יותר. צפו בממצאים המלאים

 


 


בחנויות מפעל יש תדמית של זולות במיוחד ששווה לנסוע אליהם כדי להשיג את אותם המוצרים במחירים נמוכים. ההיגיון אומר שככה אפשר לחסוך את פערי התיווך השינוע ועלויות נוספות. אז בדקנו באמצעות סיירי המועצה לצרכנות אם זה אכן נכון.

 

השווינו למשל חנות מפעל של סנדלי שורש בטירת הכרמל ואח"כ חנויות מטיילים באזור. והתוצאות מפתיעות מאוד, כמעט אין הבדל במחירים.

 

בדגם הקלאסי המחיר בחנות המפעל היה 279 שקלים, המחיר בריקושט בקניון חיפה זהה לחלוטין. כך גם בגרנד קניון ושימו בלמטייל לב המפרץ המחיר היה נמוך יותר מבחנות המפעל, 269 שקלים. גם בדגמים האחרים המחיר בחנות המפעל היה בדיוק כמו בשאר החנויות.

 

טבלת השוואת המחירים

 


* הבדיקה נערכה ב-15.10.2015

 

סיירי המועצה בדקו גם את חנות המפעל של בן אנד ג'ריס.

 

גם שם המחיר לא היה שונה ממש מאשר ברשתות השיווק. מבחר הגלידות הארוזות היה מוגבל יחסית. ואיך המחירים? אריזה רגילה (כ- 500 מ"ל) עולה 17 ₪. ארבע אריזות יעלו לכם  58 ₪. אריזה אישית של 100 מ"ל תעלה 12 ₪, ו-8 ב- 56 ₪.

 

האם משתלם לנסוע לשם במיוחד? התשובה היא לא. המחירים לא זולים משמעותית מאשר בסופרים. ברמי לוי איילון מצאנו את אותה הגלידה ב- 16.90 ₪, ובאותו המחיר גם בסניפי שופרסל דיל.

 

מנכ"ל המועצה לצרכנות, עו"ד אהוד פלג, הגיב לממצאים : "בחנויות המפעל אין עלויות של שינוע או של תשלום למפיצים ולנקודות שיווק. לכן טבעי לצפות שרמת המחירים שלהם תהיה יותר נמוכה. לצערנו המציאות לעיתים שונה וכדאי לבדוק לפני שנוסעים לשם במיוחד".

 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון