המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 25/10/2015

בדיקת המועצה לצרכנות: פערי מחירים בין ירקות ארוזים לירקות בתפזורת
סיירי המועצה לצרכנות יצאו לבדוק סל שהורכב ברובו מירקות ומצאו פער של מאות אחוזים בין הירקות הארוזים לירקות במשקל. וגם: הבדיקה השבועית - הסניפים הזולים והיקרים ביותר בישראל

 


 

כשמחירי הירקות ממשיכים לתעתע בנו, רגע אחד מזנקים ומיד לאחר מכן יורדים. פערי המחירים בין הרשתות יכולים לבלבל עוד יותר עם פערים של עשרות ואפילו מאות אחוזים. השבוע נתמקד דווקא בפערים בין הירקות הארוזים לאלו שמוצעים בתפזורת. כאן הבדלי המחירים גבוהים אף יותר.

 

אם כדי לחסוך זמן, אתם מעדיפים לקנות עלי חסה שטופים, תוכלו למצוא ברשת YOU חבילה של 250 גרם. המחיר: עשרה שקלים, ואם נחשב לפי המחיר הזה את העלות למאה גרם חסה, נגלה שמחירם של הירקות הארוזים, יכול להיות גבוה פי שבעה ויותר לעומת אלו שבתפזורת. ברמי לוי, גם שם מדובר בפערים של מאות אחוזים. נקח למשל חבילה ארוזה של לקט ים תיכוני שמכילה: חסה, כרוב אדום וגזר. תעלה כמעט פי חמישה ממחירם המשוקלל של כל הירקות.

 

עקבנו גם אחר מחירו של האבוקדו ששבר שיאים בחודש האחרון. פה מצאנו פער של כמעט שלוש מאות אחוזים בין הרשתות השונות. במחסני מזון המחיר לק"ג עומד על פחות מ 7 שקלים, ברשת "יש חסד" כמעט 20 ש"ח.

 

מנכ"ל המועצה לצרכנות, עו"ד אהוד פלג, הגיב לממצאים : פערים של מאות אחוזים במחיר בין ירקות בתפזורת לירקות שטופים וארוזים, ממחישים לנו את המחיר הגבוה של הנוחות. החדשות הטובות הן, שבמקרה הוזלת הקנייה היא לגמרי בידיים שלנו.

 

לצפיה בטבלת ההשוואה המלאה לחצו כאן >>

 


 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 

 

הבדיקה השבועית

 

השבוע בדקנו סל של 41 מוצרים שונים שנבדקו  ב-93 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 33% , פער של  173₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 22.4%.

 

ברשימת עשרת הסניפים הזולים השבוע שליטה של רמי לוי עם 6 סניפים, לעומת 7 בשבועות קודמים. עוד ברשימה, סניף אושר עד במקום השלישי, יינות ביתן ברביעי, ושני סניפים של שופרסל דיל סוגרים את העשירייה. ברשימת עשרת סניפים היקרים השבוע כתמיד השמות המוכרים. הרשתות הקטנות והפרטיות המופיעות תדיר ברשימה זו סובלות מתנאי אשראי ומיקוח הרבה פחות טובים מאלו שיש לרשתות הגדולות. YOU משפר השבוע למקום השלישי ויינות ביתן כבר מקובעים היטב כתחרות רצינית לרמי לוי.

 

 


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן

 

 

היכנסו לבדוק בעצמכם היכן הסל הזול ביותר באיזור מגוריכם. לכניסה למנוע השוואת המחירים לחצו כאן

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן