המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 22/11/2015

בדיקת המועצה לצרכנות: שלא ימרחו אתכם. פערים גדולים במחירי הממרחים
סיירי המועצה לצרכנות ערכו בדיקה מיוחדת של ממרחים כגון שוקולד, ריבה ועוד. היכנסו ללמוד איזו רשת יצאה הזולה ביותר וגם: אילו סניפים ואילו רשתות יצאו הזולות ביותר ואילו היקרות ביותר השבוע?

 
מי מאיתנו לא קונה ממרחים הביתה בקניה השבועית? השבוע בדקנו מחירים של מספר ממרחים מתוקים שצרכנים נוהגים לקנות לאפייה ,למלא סופגניות בחג החנוכה , לסנדוויצ’ים של הילדים לבית הספר או סתם כדי שיהיה משהו מתוק בבית.

 

הממרחים שנבדקו היו: ממרח אגוזי לוז נוטלה 350 גרם, ממרח ביסקוויט כרמל לוטוס, ממרח ריבת חלב קומידה 500 גרם, ממרח שוקולד השחר חלבי 500 גרם, ממרח תמרים תמר שאן 450 גרם, קונפיטורה תות שדה 778 340 גרם, ריבה תות שדה מיטב 820 גרם וריבת תות שדה שופרסל 370 גרם.

 

גם בקטגוריה זו אנחנו מוצאים פערים של עשרות אחוזים בין הרשתות השונות . מעניין לראות כי אין בקטגוריה זו חוקים ואין רשת אחת שניתן להגיד עליה כי היא זולה יותר בצורה יוצאת דופן . אצל רמי לוי שיוצא בדרך כלל הזול ביותר יש רק ממרח אחד שהוא הכי זול  אבל גם ברשת טיב טעם שידועה כיקרה יש ממרח אחד שהוא הכי זול אצלה.  לאלו מכם שמתכוונים לעשות קנייה גדולה מהרגיל של ממרחים על מנת למלא את הסופגניות בחג כדאי לבדוק ולהשוות היכן הכי משתלם.

 

להלן בדיקת ההשוואה המלאה

 

 

הבדיקה השבועית

 

השבוע בדקנו סל של 40 מוצרים שונים שנבדקו  ב- 96 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.  הנתונים מייצגים תצפיות שנערכו בתאריכים 16-17/11.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, דומה לשבוע שעבר ועומד על 28% , פער של 148 ₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 22%.

 

ברשימת עשרת הסניפים הזולים השבוע שולט רמי לוי עם 5 סניפים. מצטרפים אליו שני סניפים של יינות ביתן ועוד סניפים של אושר עד, מחסני להב ושופרסל דיל. ברשימת עשרת סניפים היקרים השבוע המגוון הרגיל ללא הפתעות. טיב טעם אבן גבירול ת"א נמצא הזל היקר ביותר בעלות 675 ש"ח. סניף הכי זול  בחצור הגלילית מיד אחריו עם 668 ש"ח.

 


שימו לב לקרית אתא. כפי שכבר ראינו בעבר , ריבוי הסניפים ורשתות השיווק באזור הצ'קפוסט והקריות גורם לתחרות חזקה באזור. השבוע בולט מאוד לעין התחרות בסניפים בקרית אתא . ניתן לראות כי ב-4 מתוך 5 רשתות השיווק בהן בדקנו בקרית אתא , הסניף בקרית אתא הוא לא רק זול יותר מהממוצע הרשתי הארצי (מבין הסניפים שבדקנו) אלא גם הסניף הזול ביותר בתוך אותה הרשת. יוצא מן הכלל הוא הסניף של "יש/יש בשכונה" בקרית אתא אשר יקר יותר מהממוצע הרשתי הארצי ( מקרב הסניפים שבדקנו). שווה לתושבי כל הקריות ואולי אף לתושבי חיפה להשוות מחירים ולבדוק האם שווה להם לקנות בסניפים הקרובים לבית או לנסוע עוד כמה דקות ולהגיע לקרית אתא.


בניגוד למצב בקרית אתא בה יש תחרות , כאשר אנחנו מצפינים אל אצבע הגליל ונתקלים באזור בו התחרות נמוכה מאוד התמונה שאנחנו מקבלים היא פחות נעימה. מבין 20 הסניפים של שופרסל דיל שבדקנו השבוע מדרום לצפון, מב"ש ועד הגליל העליון, אנחנו מוצאים כי שני הסניפים הכי יקרים הם הסניפים הצפוניים של שופרסל דיל חצור הגלילית ושופרסל דיל באזור התעשייה ביג גליל עליון בפער של כ-10% מעלות הסל בסניף הזול ביותר של הרשת.  שוב אנחנו רואים מקרה בו תחרות נמוכה גורמת למחירים גבוהים יותר ושוב כמו במקרים רבים אחרים הנפגעים הם תושבי הפריפריות הרחוקות.

 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן

 

 

היכנסו לבדוק בעצמכם היכן הסל הזול ביותר באיזור מגוריכם. לכניסה למנוע השוואת המחירים לחצו כאן

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן