המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2016

ארכיון כתבות 2016

תאריך: 21/03/2016

לכבוד פורים: בדיקת מחירי משלוחי המנות והיינות הגדול בישראל
סיירי המועצה לצרכנות בדקו את מחירי משלוחי המנות הן באריזות והן במכירת פריטים בודדים להרכבה עצמית וגילו שניתן לחסוך עשרות שקלים. וגם: יין ישמח לבב אנוש - השוואת מחירי בקבוקי היין

 


 

איך אתם מעדיפים לתת את משלוח המנות שלכם: באריזה מוכנה או בהרכבה עצמית? סיירי המועצה לצרכנות ערכו בדיקת מחירים מיוחת עבור משלוחי המנות והיינות בין רשתות השיווק ומציגים את המחיר הממוצע ברשתות.


לצורך כך, בנינו סל מוצרים למשלוח מנות שכולל מגוון של מלוחים ומתוקים. בעבור מגוון זה, שניתן למצוא ברוב הרשתות, נשלם מחיר ממוצע של 111.5₪. כרגיל, ישנם פערים בין הרשתות השונות ובעבור אותם המוצרים נשלם במגה בעיר 38% יותר מאשר ביוחננוף.

 

אם נשווה את המחיר לפי הכמות אז נגלה שלא תמיד משתלם לרכוש את המארז, אך כדאי לזכור כי לרוב לא נרצה לשים במשלוח אריזה גדולה של החטיף. היתרון של מארזים אלו הוא בכך שהם מכילים מספר אריזות קטנות של החטיף (25 גרם לדוגמא) וכך ניתן להוסיף למשלוח את החטיף בגודל צנוע ובאריזתו המקורית. 

 

הנתונים באדיבות אתר פרייסז. נתונים ממאגר המחירים האינטרנטי באמצעות מערכת פרייסז. מבצעים נלקחים בחשבון, למעט מבצעים למחזיקי כרטיס אשראי או חברי מועדון.
 

ואפשרות נוספת היא כמובן לרכוש מארזים מוכנים. יש מגוון של מארזים, בגדלים שונים, וזהו פתרון לא רע בסופו של דבר.
 

השוואת מחירי יינות

 

מנהג ידוע בפורים לתת לילדים תירוש אבל כמה עולה לנו היין והתירוש והיכן כדאי לקנות? בדקנו מספר מותגים נפוצים של יינות צריכה פשוטים וזולים ברשתות השיווק ובפורמט האינטרנט שלהן.

 

הפערים במחיר (בממוצע לרשת) מגיעים לעשרות אחוזים. אין כאן הפתעה מיוחדת אך זה בולט דווקא משום שמדובר ביינות הזולים ביותר. ברשת רמי לוי מצאנו 10 מתוך 12 המותגים שבדקנו, ו- 6 מהם היו הזולים ביותר (בממוצע רשתי). הובלה במחיר ב- 60% מהיינות שנמצאים ברשת.

 

מעניין לראות שמחירי האינטרנט של רמי לוי, במידה ונרצה להזמין בנוחות באמצעות האתר ולקבל את המשלוח לבית, לא בהכרח תואמים. מתוך עשרת המוצרים הנ"ל 6 מעט יקרים יותר בפורמט האון ליין של הרשת. לא ברור האם זה מאחר והרשת מעדיפה שהלקוחות יגיעו לסניף או מעדיפה שיקנו פחות מוצרים שבירים דרך האתר. גם בפורמט האון ליין של ויקטורי מצאנו 4 יינות יקרים יותר מאשר בסניפים, מתוך 6 שנמכרים הן בסניפים והן באתר. באתר בשופרסל און ליין לעומת זאת רוב המחירים זהים לממוצע בפורמט דיל ונמצאו רק 2 יקרים יותר מתוך 8 שנמכרים גם בסניפים וגם באתר.

 

אם אינכם רגישי טעם ובוחרים מותג על פי המחיר שימו לב לכמות! רוב הבקבוקים מכילים 750 מ"ל אך יש כאלו שמכילים 650 מ"ל בלבד וישנם בקבוקי תירוש, למשל, שמכילים 1 ואפילו 1.5 ליטר.

 

כל המחירים בממוצע לרשת. הנתונים ממאגר המחירים האינטרנטי באמצעות מערכת פרייסז (21/03/16). יינות ביתן לא פרסמה את מחירי האתר ולכן פורמט זה אינו נכלל בטבלה.