המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2013

ארכיון כתבות 2013

תאריך: 01/01/2014

סיכום פעילות סיירת המועצה לצרכנות לשנת 2013: כך יכולת לחסוך כ-5,000 ש"ח בשנה
פרוייקט סמ"ל של המועצה לצרכנות מסכם שנה עם פרעי מחירים עצומים בין רשת לרשת, בין סניף לסניף, בין עיר לעיר. כל ההשוואות, כל הממצאים וכל הסיכומים - בסיקור המקיף שלפניכם


בכל שבוע ושבוע אנו מפרסמים את ממצאי הבדיקות של סיירת המועצה לצרכנות למציאת עגלת הקניות המשתלמת ביותר. אבל איך זה נראה במבט שנתי? מי הן הרשתות היקרות והזולות ביותר ובאיזו עיר היה הכי משתלם ללכת לסופר?

 

הנה לכם סיכום השנה שהיתה לא מעודדת במיוחד עבור הצרכנים בתחום המזון. אומנם רשתות חדשות נפתחו, כמו YOU מבית מגה וקוסט 365 של קבוצת המשביר, וראינו גם מתחמים רבים יותר של תחרות אגרסיבית, אבל בשורה התחתונה לא נרשמה ירידה כללית במחיר המצרכים שקנינו. למרות מתחמי המריבה המדוברים כמו מודיעין, בית שמש או הקריות, העיר הכי זולה כמעט לאורך כל השנה הייתה דווקא אשדוד. היקרה ביותר, באופן לא מפתיע היא תל אביב. גם בחלוקה לאזורים המרכז היה היקר ביותר. האזור שבו הכי משתלם לערוך קניות הוא דרום הארץ.

 

גם מבחינת עלות ממוצעת של סל של כל אחת מהרשתות לא היה שינוי גדול. רמי לוי נשארה הזולה ביותר לאורך התקופה לעומת שופרסל שלי וטיב טעם שגבו מאיתנו השנה בממוצע הכי הרבה כסף.

 

השוואת מחירים בנוסף להיותה זכות צרכנית בסיסית היא כלי נשק חשוב בידי הצרכן במאבק נגד יוקר המחייה. צרכן שמשלם מחירים לא רק מוזיל את סל הקנייה שלו, אלא גם מתגמל עסקים שמוזילים מחירים ומעניש עסקים שמייקרים מחירים.

 

המוצרים שעמדו במרכז מחאות המחירים כמו קוטג', במבה קוקה קולה ומילקי שמרו על מחירי יציבים לאורך השנה הזו. אבל לעומתם האלו היצרנים מחירים בשורה ארוכה של מוצרים אחרים.  המחירים לא מתנהגים בצורה אחידה לרוחב כל שלוש הקטגוריות של מוצרי המזון. ולכן המלצת המועצה לצרכנות לבדוק היכן הכי כדאי לו לקנות פירות וירקות לחוד, מוצרי חלב לחוד ומוצרים יבשים ושימורים לחוד ובצורה כזאת להוזיל מאוד את סל הקנייה שלו.

 

סיירת המועצה לצרכנות בדקה בכל שבוע מאות נקודות מכירה. הסניף המנצח במבחן השנתי הוא רמי לוי בבאר שבע. שם חסכנו הכי הרבה כסף השנה. בראש הרשימה ההפוכה של הסניפים היקרים ביותר עומד סניף סופר באבא בצפון תל אביב. נדמה שבשורה התחתונה לא נרשם שינוי משמעותי לטובה לאורך התקופה. כדי שזה יקרה בשנה הבאה, הצרכנים צריכים כנראה להמשיך להצביע ברגליים.

 

סמ"ל (סיירת המועצה לצרכנות) הוקמה בראשית שנת 2013 כמערך של נאמני צרכנות, המשמש כ"עיניים" נוספות לצרכנים בשטח. סמ"ל מספקת כלים השוואתיים לצרכנים באשר למחיריהם של מוצרי צריכה שונים מדי שבוע, ומסייעת בהגברת המודעות לקיומן של הזכויות הצרכניות ובראשן הזכות להשוואת מחירים. הנתונים מפורסמים מידי שבוע באתר האינטרנט של המועצה לצרכנות.

 

לכניסה למדור סמ"ל לחצו כאן


בנוסף, הסיירים מדווחים על התנהלות הפוגעת בצרכנים ועל עוולות (הצגת מחירים, מוצרים בפיקוח, דרכי פרסום לא תקינות, מכירות ומבצעים הנערכים שלא ע"פ הכללים). אהוד פלג, מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות, סובר כי לסמ"ל יש חשיבות חינוכית וצרכנית להמשך המאבק ביוקר המחיה.

ממצאי הבדיקות

 

חיסכון שנתי למשק בית, בקניית הסל בסניף הזול לעומת הסניף היקר של אותה הרשת

אחד הממצאים המרכזיים של סמ"ל, הוא כי קיימים פערי מחירים משמעותיים גם בין הסניפים שונים של אותה הרשת, ומדיניות התמחור משתנה מסניף לסניף, לעיתים באופן חד. כך ניתן לראות כי משפחה אשר היתה עוברת לצרוך את אותו הסל בדיוק בסניף הזול של אותה הרשת (לעומת היקר), היתה יכולה לחסוך אלפי שקלים בשנה: ברשת "שופרסל שלי " החיסכון היה עומד על 5,171 ש", ב"מגה בעיר" החיסכון הוא 3,536 ₪ וב"ויקטורי" החיסכון הינו 2,192.  ראה טבלת החיסכון למשק בית (בהנחה כי סל המוצרים שנדגם משקף יחס מחירים דומה גם לסל הקניות של המשפחה)

 

 

פילוח ערים - השוואת סך עלות סל המוצרים, בממוצע עירוני

 

מוצגות מספר ערים אשר בהן נדגמו יותר מ 10 נקודות שיווק באופן סדיר. נבדק לגבי סל מוצרים זהה של 29 מוצרים. נתוני המקור חסרים את חודש ספטמבר באשדוד, הנתון המופיע חושב ע"י ממוצע של אוגוסט ואוקטובר. תל אביב העיר היקרה ביותר לאורך כל תקופת הבדיקות. אשדוד העיר הזולה ביותר לאורך התקופה.

 

 

סניפים ה"מככבים" ברשימות 'עשרת הסלים הזולים' ו'עשרת הסלים היקרים'
 
להלן רשימת הסניפים השכיחים ברשימות 'עשרת הסלים' שהמועצה מפרסמת מדי שבוע. הסניפים לעיל של רשת "רמי לוי" והרשתות החרדיות "אושר-עד" ו"יש חסד" נמצאו כסניפים הזולים ביותר באופן עקבי לאורך התקופה. בקרב הסניפים היקרים "שופרסל שלי" מככבת יחד עם "טיב טעם" וסופרים עירוניים כדוגמת "סופר-באבא" ו"מיסטר-זול".

 

 

מחיר ממוצע של מוצר, בחלוקה לחודשים

העגבניות ומלפפונים מראים תנודות מחיר רבות לאורך התקופה, ביחס להתנהגות יציבה פחות או יותר של המוצרים האחרים. מותגים חזקים כגון קוקה קולה, מילקי ובמבה שומרים על מחיר יציב לאורך התקופה, לעומת זאת נייר טואלט (מייצרנים שונים) מתייקר. אנו רואים שבאופן עקבי מחיר הבצל היבש, מקרב הסניפים שנבדקו, הכי זול ברמי לוי, וזאת למרות עליות וירידות במחיר לאורך השנה.

 

 

 

פער ממוצע באחוזים, בסך עלות הסל בין הסניף היקר והזול של אותה הרשת


הטבלה הבאה עשוי ללמד עד כמה מדיניות התמחור של הרשתות השונות זהה בכל סניפי הרשת. ככל שאחוז הפער נמוך יותר הדבר מעיד כי המחירים בכל הסניפים דומים יותר. ככל שאחוז הפער גדול יותר הדבר מעיד על כך שישנם פערי מחיר גדולים יותר בין סניף לסניף באותה הרשת.

 

 

שינוי בסך עלות הסל בממוצע לרשת

ניתן לראות לאורך התקופה שלוש קבוצות של רשתות. הרשתות העירוניות היקרות, קבוצת רשתות הדיסקאונט במרכז, ורשת רמי לוי הזולה מכולן (הבי דיסקאונט). רשת "יש" של שופרסל הינה הרשת היקרה ביותר מבין רשתות הדיסקאונט, ולמעשה יש לה שני סניפים בלבד בעלי מחירים זולים מאוד (בית שמש ונתיבות). ניתן לראות שאין דפוס התנהגות אחיד לכל הרשתות וכי לכל אחת אסטרטגיית תמחור משלה.

 

 

 

ממצאים עיקריים מתקופת הפעילות


o יש פערי מחירים משמעותיים בין הרשתות השונות, ובין סניפים שונים של אותה רשת.


o קיים פער בין מיתוג הרשת (כזולה/יקרה) של רשתות מסוימות לבין העלות בפועל של סל קניות ממוצע. קרי, מסעות שיווק של רשתות שונות ותפיסת הציבור אותן אינן מייצגות בהכרח את המציאות.


o במקומות רבים בארץ ניתן למצוא הפרשים של מאות שקלים, בעבור סל קנית מלא, בין שני סניפים המרוחקים מאות מטרים בלבד.


o אחד הגורמים העיקריים להוזלת מחירים בסניפים השונים הינו מידת התחרותיות באזור. וזאת ללא קשר לזהות הרשת.


o ע"י השוואת מחירים ובחירה בסניף המשתלם ביותר, יכול הצרכן להוזיל את עלות מצרכי המזון שבסל הנדגם בסכום שעשוי להגיע עד 5,000 ₪ לשנה.


o לציבור הצרכנים יש כוח רב להוזיל את המחירים אם יתמיד לערוך השוואת מחירים ולהעדיף את הסניפים הזולים. לצערנו, עושה רושם כי הציבור עדיין אינו מיישם את כוחו זה.


o יש לציין כי המועצה הישראלית לצרכנות השיקה בימים אלו שירות קבלת השוואות מחירים ישירות לכתובת הדוא"ל של הצרכן על מנת להקל עליו את ההשוואה טרם צאתו לביצוע הרכישה השבועית.

 

מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות, עו"ד אהוד פלג, אומר כי "שנת 2013 תצויין כשנה בה הכוח להוזיל את סל הקניה עבר לידי הצרכן. הצרכן הישראלי, יותר מבעבר, החל לעשות חשבון למחיר, ונעזר לשם כך בכלים שונים להשוואת מחירים כגון שירותי סיירת המועצה לצרכנות. הצעת המועצה לצרכנות שאומצה ע"י – ועדת קדמי (להגברת התחרות בתחום המזון), לפיה יחוייבו חנויות לדווח את מחירי מוצריהן לאתר השוואת מחירים ממשלתי, תוכל לאפשר לצרכנים לעשות בקנה מידה ארצי, את מה שסיירת המועצה לצרכנות מספקת היום ל- 320 נקודות מכירה לבחור עוד בטרם היציאה מן הבית את החנות הכדאית ביותר לעריכת הקניות ".