המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2013

ארכיון כתבות 2013

תאריך: 16/07/2013

פערים של עשרות אחוזים בתוך הערים בין סופרים במרחק קילומטים בודדים
בתל אביב נמצא פער של מעל ל-22% בין הסופר הזול והיקר ביותר במרחק של כ-2 ק"מ בלבד. בבאר שבע נמצא פער של מעל ל-36% בין שני סופרים במרחק 3 ק"מ בלבד. גם השבוע: רמי לוי הרשת הזולה ביותר.

 סיירת המועצה לצרכנות, הבוחנת בכל שבוע את סל המוצרים ברחבי הארץ בחנה השבוע סל הכולל 40 מוצרים ב-325 נקודות שיווק. על פי הנתונים, הפער באחוזים בין הרשת הזולה לרשת היקרה נשאר יציב פחות או יותר – 23%. הפער באחוזים בין הסל הזול ביותר והיקר ביותר בקרב הסניפים שנבדקו מתרחב ל-42.7% ובשקלים: פער של 182.5 ₪.

 

את רשימת 'עשרת הזולים' מוביל 'רמי לוי' בבאר שבע. סה"כ לרשת 8 סניפים ברשימה. 'שופרסל יש' בנתיבות ו'שופרסל דיל' במגדל העמק גם ברשימה. את רשימת 'עשרת היקרים' פותח 'שופרסל שלי' באבן גבירול תל אביב. לרשת 6 סניפים ברשימה.

 

דבר נוסף בולט הוא הפער הגדול הקיים בין סניפים שונים של אותה רשת ('שופרסל' מובילה בענק בתחום זה עם ממוצע כולל של 25% פער בין הסניפים). שימו לב לסניף 'שופרסל יש' בתרשיש-שוהם (540 ₪) וסניף 'שופרסל דיל' בטבריה (584.71 ₪). ישנם סניפים של 'מגה בעיר', 'שופרסל שלי' ו'טיב טעם' יותר זולים מהם. דבר זה מדגיש את הצורך לבחור בסניף המשתלם ביותר ולאו דווקא ברשת כלשהי.

 

השבוע גם ערכנו בדיקה נוספת: מה המרחק בין הסל הזול ביותר והסל היקר ביותר על פי החלוקה לערים. מסתבר שבמרחק של כמה מאות מטרים, עד 5 ק"מ, תוכלו למצו בעיר מגוריכם סופר זול בהרבה מאשר סופר אחר. בתל אביב למשל נמצא פער של מעל ל-22% בין הסופר הזול והיקר ביותר במרחק של כ-2 ק"מ בלבד. בבאר שבע נמצא פער של מעל ל-36% בין שני סופרים במרחק 3 ק"מ בלבד. בקריית חיים, במרחק של 265 מ' בלבד נמצא סופר שזול ב-23% מאשר סופר אחר.

 

המרחק בין הסניף הזול ביותר ליקר ביותר בתוך הערים

 

 

המחיר הממוצע לפי רשתות

 

 

הסניפים הזולים והיקרים ביותר