המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2013

ארכיון כתבות 2013

תאריך: 15/12/2013

בדיקת סיירת המועצה לצרכנות: העיר הזולה ביותר לביצוע קניות - קרית מלאכי
סיירת המועצה לצרכנות בחנה השבוע את ממוצע סל הקניות באותה עיר. קרית מלאכי, בני ברק, ראש העין ונתיבות - הזולות ביותר. שוהם, תל אביב גבעתיים והוד השרון - היקרות ביותר.

 

סיירי המועצה לצרכנות ערכו גם השבוע במזג אויר סוער את הבדיקה השבועית למציאת עגלת הקניות המשתלמת בארץ והשבוע בדקנו מה הן הערים הכי זולות והכי יקרות בארץ, לפי המחירים של רשתות השיווק. בדיקות בשנים האחרונות גילו שבלא מעט ערי פריפריה מחירי המזון גבוהים יותר. הסיבה פשוטה פחות סניפים של רשתות השיווק מצב שמאפשר לשחקנים באותם אזורים לגבות מחירים גבוהים יותר. אבל מבחן הסל שלנו השבוע מגלה שברוב הארץ הישובים המבוססים הם גם היקרים יותר מהבחינה הזו.

 

העיר הזולה ביותר שבה ביקרנו היא קרית מלאכי. שם סל ממוצע עלה 485 ש"ח. אחריה בני ברק ואז ראש העין, נתיבות ומגדל העמק. גם תושבי נהריה, שדרות, קרית גת ובית שמש משלמים יחסית פחות מאחרים. בתואר העיר היקרה בישראל בכל מה שקשור לסל המזון זכתה
הוד השרון. הסל הממוצע שבדקנו שם עלה 582 ש"ח. אחריה ממוקמות גבעתיים, תל אביב, שוהם ורמת גן. אם אתם גרים בערים האלה סביר להניח שתשלמו יותר בקופה. עוד ברשימת הערים היקרות חיפה, כפר סבא וראש פינה.

 

ובאיזו רשת שיווק מצאנו את הסל המשתלם ביותר השבוע? סיירת המועצה לצרכנות בדקה סל של 40 מוצרים בכ-300 נקודות מכירה. כמו בשבוע שעבר הסניף החדש של רשת YOU מבית מגה ופארק אפק בראש העין הוא המנצח. גם סניף רמי לוי באותו המתחם ממוקם בשלישייה הראשונה, לצד סניף הרשת בקרית חיים.

 

וכך נראית התחרות בראש העין. הקפה נמס עלית למשל נמכר בסניפי YOU ורמי לוי בפארק אפק ב7.99 ש"ח בלבד. בזמן שהמחיר הממוצע של המוצר בשאר סניפי רמי לוי עומד על יותר מ-18 שקלים. ומה הם הסניפים היקרים ביותר השבוע? כאן טיב טעם זוכה בתואר הלא מחמיא עם סניפיה בגבעתיים ובתל אביב.

 

עוד ממצאים שעולים מבדיקת סיירת המועצה לצרכנות השבוע: הפער בין ממוצע הרשת הנמוך ביותר והגבוה ביותר עומד השבוע על 20.7%. הפער בין סל המוצרים הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר (מקרב הסניפים שנבדקו) עומד השבוע על 41%, פער של 177 ₪. מחירי הפירות והירקות ממשיכים לשבור שיאי פערים. הקטגוריה משמשת כעוגן המביא צרכנים ורשתות מסוימות מוכרות במחירי הפסד על מנת למשוך את הקונים. הפער במחירי הלימונים עומד על 1584%, ובמחירי העגבניות על 1022%.

 

מנכ"ל המועצה לצרכנות עו"ד אהוד פלג הגיב לממצאים: "אם נפעיל משמעת צרכנית ונסיט את הקנייה שלנו בנסיעה קצרה לשולי העיר או אפילו לערים גובלות נוכל להוזיל מאד את הקנייה ואז החנויות במרכז העיר יצטרכו להוריד מחירים. זה לא מעיד בהכרח על רמת המחירים בסניפים אחרים של רשת מגה שהיא יקרה יותר בהרבה. ולכן מה שחשוב בבחירת מקום הקנייה זה רמת המחירים בסניף ולא השם של הרשת".