המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 06/11/2014

מדע כל-כך יקר לשתות קפה? סיירת המועצה לצרכנות יצאה לבדוק
מחירי הקפה המגורען הרקיעו שחקים, אבל עדיין יש מקומות בהם ניתן למצוא אריזות קפה במחירים שפויים וגם: הבדיקה השבועית הרשתות והסניפים הזולים והיקרים ביותר


 מי מאיתנו לא שותה קפה לפחות פעם ביום? השבוע ערכו סיירי המועצה לצרכנות בדיקה השוואתית של מותגי קפה נמס שונים. כל המותגים שנדגמו הינם קפה נמס מגורען, וכולם באריזת 200 גרם.

 

ראינו הבדלי מחיר גבוהים מאוד, לא רק בין המותגים השונים, אלה גם בין הרשתות על אותו המותג.
 

לאנשים שאינם בררני טעם בתחום הקפה יש מותגים זולים שהם יכולים לרכוש. כמו כן, חשוב לציין כי ישנם גם מותגים פרטיים של קפה, כדוגמת קפה נמס שופרסל, שמהווים אף הם אלטרנטיבה איכותית וזולה. אולם לאניני טעם המעדיפים דווקא מותג ספציפי כדאי לבחור רשת בקפידה שכן הפערים מגיעים לעשרות אחוזים.

 

בתחום הקפה ישנם מבצעים רבים, ולכן ההמלצה שלנו היא לרכוש את המוצר כשהוא במבצע, ואז ניתן לרכוש מספר יחידות לצורך אפסון.

 

כפי שניתן לראות בטבלה, קפה נמס גולד בלנד של נסקפה יעלה לכם בממוצע 47.13 ש"ח כשביינות ביתן תוכלו למצוא אותו סביב ה-50 ש"ח בלבד. קפה נמס גולד צ'יבו יעלה בממוצע רק 23.71 ש"ח, אולם הפעם בין הזול ביותר ליקר ביותר עומד על 73%. את הפער הגדול ביותר במחירים מצאנו במותג קפה נמס רד מאג נסקפה - 87%. הרשת הזולה ביותר שמוכרת אותו היתה זול ובגדול - 15.90 ש"ח בלבד. הרשת היקרה ביותר היתה קואופ שופ במחיר ממוצע של 29.79 ש"ח.

 


 

בדיקת הסל השבועי

 

גם השבוע בדקנו סל של 42 מוצרים. הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו הצטמצם אבל נשאר גבוה ועומד על כ-  185 ₪ (!), פער של  בין הסניפים. הפער בין ממוצע עלות הסל הרשתי בין הרשת הזולה והיקרה עומד על 26% .

 

שימו לב למלחמת מחירים בקרית גת אשר מביאה שני סניפים בעיר (שופרסל דיל ומחסני השוק ) להיכנס לשלישיה הזולה מקרב הסניפים שנבדקו השבוע. מעבר לכך, רמי לוי מכניס חמישה סניפים לרשימה של עשרת הסניפים הזולים ביותר מקרב אלו שנבדקו השבוע.

 

בנתונים השבוע אנו רואים עלייה במחירים של הרשתות הזולות כמו רמי לוי ומגה YOU. הן עדיין מובילות אך בשתיהן יש עלייה בממוצע המחירים השבוע. זה מביא לעלייה ברף הזול של הסקאלה , מה שהוביל לצמצום הפערים בין הסניף הזול והיקר.

 

כאשר בודקים את הנתונים מגלים כי הפער בין הסניף הזול ביותר לזה היקר ביותר מבין אלו שבדקנו בתת הרשת יש/יש בשכונה עומד על 2.9% בלבד ואילו בשופרסל שלי הפער עומד על 1.9% בלבד. בשופרסל דיל הפערים גדולים יותר אך זה נובע מחריגה כלפי מטה , הורדת מחירים בסניפים מסוימים אשר נמצאים במצב של תחרות מול רשתות אחרות.

 


 

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן