המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2016

ארכיון כתבות 2016

תאריך: 06/03/2016

בדיקה המועצה לצרכנות: היכן הכי משתלם לרכוש חיתולים?
סיירי המועצה לצרכנות ערכו בדיקה מקיפה של אריזות החיתולים, כולל השוואה של כמות החיתולים השנה לעומת השנה שעברה. הממצאים מדאיגים. וגם: הסלים הזולים והיקרים ביותר בישראל

 


השבוע ערכנו בדיקת חיתולים,. מוצר בסיסי, אבל יקר, שמעסיק משפחות רבות. לאחרונה התופעה המרגיזה של הקטנת אריזות הגיעה גם לקטגוריה הזו ובמועצה לצרכנות הגיעו תלונות רבות של צרכנים על נושא זה.

 

מבין שישה מותגים שבדקנו, רק במותג אחד של "שופרסל" ,לא הופחת מספר החיתולים באריזה, בשנה האחרונה. כך למשל חיתולים פמפרס, מארז ארבע, הכילו ב-2015 מאה ושמונה טיטולים, ובבדיקה עכשיו - רק שמונים חיתולים, הקטנה של יותר מרבע אריזה.

 

אריזה של חיתולי אגאיס שלב שלוש, וגם חיתולי בייבי סיטר, קטנה ב-13 אחוזים. ומה לגבי המחיר ? מהבדיקה עולה שהמגמה מעורבת. בחלק מהמקרים , המחיר עלה, ובחלק ירד. קחו לדוגמה את החיתולים של בייבי סיטר, שהאריזה שלהם כאמור התכווצה , הם התייקרו משמעותית לעומת שנה שעברה בחלק מן הרשתות.

 

רק יוחננוף הוזילו את החבילה בשלושה עשר אחוזים, באותו השיעור שהאריזה קטנה. אבל שימו לב - טיטולים פרימיום שהתכווצו בעשרה אחוזים, התייקרו ביוחננוף בשמונה עשר אחוזים.

 

תופעת הקטנת האריזות נפוצה בשנים האחרונות בסוגי מוצרים רבים. למרבה הצער, המחיר לרב לא יורד ביחס ישר לגודל האריזה. כדי לקנות את המוצר המשתלם, נדרש מהצרכנים להשוות מחיר ליחידת מידה.


 

 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 


הבדיקה השבועיתהשבוע ערכנו בדיקה של 42 מוצרים שונים ב- 90 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו עומד על 61% פער של כ- 260₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 24%.

 

בראש רשימת עשרת הסניפים הזולים נמצא השבוע סניף סופר דבאח בצומת עין המפרץ, ואחריו בהפרש קטן סניף רמי לוי שנמצא ממול בעכו. לרמי לוי 6 סניפים ברשימה. עוד ברשימה יינות ביתן, שופרסל דיל וסניף נוסף של סופר דבאח. ברשימת עשרת הסניפים היקרים הרשתות העירוניות הוותיקות טיב טעם, מגה בעיר ושופרסל שלי. 

 

אנו רואים השבוע פער עצום בין הסניף היקר והזול. הדבר לא נובע מהתייקרות פתאומית ברשתות העירוניות, הן שומרות על רמת מחירים זהה פחות או יותר, אלא מההוזלה הפרועה בצפון כתוצאה מהמלחמה שבין סופר דבאח ורמי לוי. מלחמת המחירים בין שני סניפים אלו שוברת שיאים, ובסמ"ל טרם ראינו מאבק כל כך צמוד עם הורדות מחיר כאלו אגרסיביות. הסניפים בודקים אחד את השני כמה פעמים ביום והמחירים משתנים בהתאם. אין ספק שהצרכנים באזור מרוויחים מהמאבק על ליבם וכיסם. סל המוצרים בשני סניפים אלו זול ביותר מ- 30% מהממוצע הארצי לאותם המוצרים. נשאלת השאלה כמה זמן זה ימשיך? 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן

 

 

היכנסו לבדוק בעצמכם היכן הסל הזול ביותר באיזור מגוריכם. לכניסה למנוע השוואת המחירים לחצו כאן

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן