המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 23/11/2014

בדיקת סיירת המועצה לצרכנות: פער של עשרות אחוזים במחירי הקטשופ
סיירי המועצה לצרכנות התמקדו במוצר הפופולארי וגילו שהמותג הפרטי עולה כמעט תמיד זול מאשר המותג אסם והיינץ. וגם: הסניפים והרשתות הזולות והיקרות ביותר


 קטשוט הוא אחד המוצרים הפופולריים ביותר שאנשים רוכשים כמעט בכל קניה. לרוב יש לאנשים סוג קטשופ שאותו הם כבר הכי אוהבים, ובזמן הקניה הם לא ממש מסתכלים על המחיר. אבל אם אתם קונים קטשופ לילדים, שעדיין לא מבדילים ממש בין המותגים, אולי כדאי להרגיל אותם מראש דווקא למוצר הזול שבדרך כלל הוא גם מוצר כחול לבן. כמעט בכל הרשתות שבדקה סיירת המועצה לצרכנות, למעט מספר סניפים של רשת YOU, הקטשופ הכי זול היה של המותג הפרטי, בממוצע.

 

המותג הכי זול היה של רמי לוי, טיפה פחות מ 8- שקלים, ל 750- גרם. גם את המותג של אוסם הוא מוכר בסכום הנמוך ביותר, קצת מעל 8 שקלים, וקטשופ היינץ עולה שם כמעט 14 שקלים, 73 אחוזים יותר ממותג הבית. בזול ובגדול ההפרש בין שני המותגים אוסם והיינץ עומד על עשרות אחוזים, ורק בטיב טעם הקטשופ של אוסם היה דווקא יקר יותר לעומת המותג האמריקאי.

 

גילוי נאות: לא נבדקו כל מותגי הקטשופ. ערכנו השוואה של שני המותגים הפופולאריים לעומת מותגי הבית הפופולאריים. יחד עם זאת, ראוי לציין כי אמנם אלו הם המותגים השכיחים אך ישנם מותגים נוספים ברמות מחיר נמוכות מאוד. קטשופ היינץ לדוגמא נמכר גם במשקל 3.2 ק"ג באושר עד, המותג "מיטב" - 1 ק"ג נמכר ברמי לוי ב 7.10 ₪ ובאושר עד ב- 4.9 ₪. "טל וטרי" 750 גרם נמכר ב 9.9 ₪ בזול ובגדול וב- 6.9 ₪ באושר עד.

 

צרכן שמעדיף לשמור אמונים למותג פופולארי, כדאי שלפחות ישווה מחירים. ראינו כי יש פערים של כ-60 אחוז במחיר בין הרשתות השונות.

 


 

בדיקת הסל השבועי

 

בדקנו כמו בכל שבוע סל קבוע של 40 מוצרים בסיסיים, ביותר מ 160- נקודות מכירה שונות ברחבי הארץ.

 

מגה YOU ורמי לוי שולטות ביד רמה ברשימת הסניפים הזולים ביותר השבוע. תת הרשת של מגה מחזיקה בשישה סניפים , מתוכם חמישה במקומות הראשונים כאשר הפערים בין הסניפים הללו הם שקלים בודדים. כל שלושת סניפי מחסני להב נמצאים ברשימת הסניפים היקרים ביותר שנבדקו השבוע. בנוסף, אפשר למצוא ברשימה סניפים של יינות ביתן , מגה בעיר וגם סניף אחד של שופרסל שלי. 

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו גדל ועומד על כ- 151 ₪ (!), פער של כ- 34.5% בין הסניפים. הפער בין ממוצע עלות הסל הרשתי בין הרשת הזולה והיקרה עומד על 25.7% .

 

ממצאים נוספים מעניינים: 3 סניפים של רשתות שונות (מחסני השוק , שופרסל דיל וויקטורי) בקרית גת הם הזולים ביותר מבין הסניפים שנבדקו באותה תת רשת כשהפער בעלות הסל בסניפים אלו הם שקלים בודדים. התחרות על הצרכנים בקרית גת נמשכת. באשדוד אנחנו מבחינים בתחרות מעניינת בין סניפים עירוניים, דבר שאנחנו פחות רואים . סניף מגה בעיר ברובע יא וסניף שופרסל שלי ברובע יב נמצאים במרחק של כ500-600 אחד מהשני ושניהם נמצאו כזולים ביותר בקרב תת הרשת שלהם. 6 סניפים מתוך רשימת הסניפים היקרים ביותר באים מתוך הערים הללו. מי שמתעצל או שאינו יכול לצאת מהעיר אל מרכזי הקניות הגדולים כמו מתחם איילון או חוצות המפרץ משלם על כך בקופה בסופר.

 


 

לכתבה מתוך תוכנית חסכון

 

 

 

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן