המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 30/08/2021

בדיקת מחירי מוצרים לראש השנה וטיפים לקניה נבונה
הבדיקה כוללת סל מדגמי של 42 מוצרים שקשורים לחגי תשרי והשוונו סל כללי בין הרשתות. בנוסף, מספר טיפים והמלצות איך אפשר לחסוך בקניות לחג

 


 

לקראת ראש השנה וחגי תשרי הבאים עלינו לטובה, המועצה לצרכנות ערכה בדיקה מקיפה של סל מוצרים לחג בין רשתות השיווק. המחיר המוצג הם המחירים המלאים בממוצע של כל רשת ברמה ארצית ללא חישוב מוצרים חסרים. הרשימה כוללת 42 מוצרים שנהוג לרכוש לשולחן החג כגון דבש, יין, תפוחים וכן רשימה גדולה של מוצרי בשר, עוף, פירות, ירקות, קטניות, סלטים, שתיה ועוד. את הבדיקה ערכנו ביום 29.8.2021 בסניפים באמצעות אתר פרייסז  (לא כולל אתרי  האינטרנט של הרשתות):  ביתן מרקט, ויקטורי, יוחננוף, יינות ביתן, מגה מרקט, מחסני השוק, מעיין 2000, פרש מרקט, קואופ שופ, קשת טעמים, רמי לוי, שופרסל שלי, שוק העיר ושוק מהדרין.

 

להלן טבלת הבדיקה המלאה (לחצו להגדלה) . הסייגים מופיעים בתחתית העמוד

(לחצו להגדלה)

 

טיפים לרכישה נבונה לקניות החג

 

 מתי מתחילים המבצעים הטובים? בדרך כלל כחמישה ימים לפני החג אך זה תלוי ברשת ותלוי בעונה. לדוגמה, השנה כשערב חג ביום שלישי ייתכן מאוד שהמבצעים העמוקים יתחילו מאוחר יותר.


 פצלו קניות בין רשתות שונות. כל רשת מוזילה מוצרים אחרים וכדאי לפצל את הקנייה. בכל רשת יש מבצעים, גם באלה הנחשבות יקרות. לעיתים ההוזלות הן על מוצרים שכלל לא נמצאים בסל שלכם. שימו לב לאותיות הקטנות ולהתניות - הנחה לחברי מועדון, מותנה בקנייה בסכום מסוים ועוד.


 תכננו את המסלול. מוצרי החובה בקנייה ממוקמים שלא במקרה בצד המרוחק מהכניסה. וזאת כדי שהקונה יחלוף על פני עשרות מטרים של מדפים בדרכו ללחם ולחלב וייחשף לפיתויים ולמבצעים. היצמדו למסלול הליכה בסופר התואם את המוצרים שברשימתכם.


 יש קשר בין המדף והמחיר. המוצרים היקרים בכל קטגוריה ממוקמים, לנוחיותכם, במדף האמצעי. במדפים העליונים והתחתונים תמצאו מוצרים זולים יותר.


 נצלו את שינוי המחירים במחלקות הטריות. בין 17:00 ל-18:00 המחלקות הטריות בסופר משנות מחירים כדי להיפטר מסחורה שעלולה להיזרק. זו הזדמנות לקנייה זולה זולה יותר.


 תווי קנייה אינם מתנה. קיבלתם שי לחג ממקום העבודה? אנחנו נוטים לייעד את התלושים האלה לקניית מותרות, אולם תווי הקנייה הם הכנסה כספית נוספת ויש להתייחס אליהם כאל חלק מההכנסה החודשית שלכם. המשמעות היא שניתן לרכוש בעזרתם מוצרים שאתם מתכננים לרכוש כחלק מהתקציב לחגים.


 הגודל כן קובע. מיעוט מוצרים בעגלה ענקית יוצרים הרגשה שקנינו מספיק מוצרים ושחייבים למלא את העגלה, כדי שתיראה מלאה. מה עושים? בחרו את עגלות היד והסתובבו איתן.

 

 כלכלי יותר לנסוע לרשתות הזולות. כדאי לקנות קניות מרוכזות ברשתות דיסקאונט, מאחר וברשתות השכונתיות בדרך כלל יקר יותר.


 אל תתפתו לחפש את המבצעים בלבד. לפעמים יש אלטרנטיבה זולה יותר גם למוצר במבצע. תזכרו שהמבצע הוא על המחיר הקודם באותה הרשת. לפעמים מוצר מתחרה, או מוצר דומה ביבוא מקביל, או מותג פרטי יהיו זולים יותר ולא פחות טובים.

 

 עקבו אחר המבצעים שמתפרסמים בעיתון וקחו את המודעה איתכם. הגעתם לסניף של רשת שפרסמה והמחירים בחנות שונים מהמבצע תתעקשו לשלם את מחיר המבצע בלבד. יש בעיה? דווחו למועצה לצרכנות.


 אל תחששו להתנסות. נסו מוצרים חדשים ולא רק אלו שהתרגלנו אליהם. לפעמים הם טובים או טעימים לא פחות וכמובן זולים יותר. על מותג בדרך כלל משלמים יותר.


 שימו לב "לאותיות הקטנות" בכל מבצע. התניות של כמות מינימלית, או מקסימלית, יכולות להשפיע על ההחלטה.


 השאירו ליום לפני החג רק את קניות ההשלמה הנחוצות. הלחץ והצפיפות יכולים לגרום לחוסר במוצרים וכמובן אין צורך להתקהל כעת בתקופת הקורונה


 אל תקנו יותר מדי. למארחים יש נטייה להפריז בכמויות, מה שמוביל במקרים רבים להשלכת מזון מצוין. נסו לחשב בדיוק את הכמויות שאתם צריכים לארוחה. אל תדאגו, אף אחד לא יחזור הביתה רעב.

 

סייגים והערות לבדיקה :           
*  הנתונים המוצגים נכונים לתאריך 29.8.2021  ואיכן נכונים להיום      
*  הדו"ח הופק בתאריך 29.8.2020- מתוך מאגר המחירים באמצעות פלטפורמת השוואת המחירים של פרייסז         
*  המחירים   ללא מבצעי אשראי הכוללים את כל המבצעים ללא מבצעי אשראי ברשתות בין התאריכים הנ"ל        
*  יש לשים לב לשם המדויק של המוצר כפי שכתוב בשורה למעלה כולל גודל אריזה , סוג מוצר והאם הוא ממותג או לא         
*  במוצרי הבשר ייתכנו פערים באיכות המותגים השונים אותן משדרות הרשתות תחת אותה כותרת.         
  הנתונים מתייחסים למחירים בלבד ולא לשום קריטריון אחר        
*  ייתכנו פערי איכות , גודל וצורה בין הירקות והפירות ברשתות השונות.         
  הנתונים מתייחסים למחירים בלבד כפי שהועלו ע"י הרשתות ולא לשום קריטריון אחר ובין היתר לאזורי הפצה        
*   הנתונים אינם כוללים את כלל הרשתות והסניפים בארץ         
 * סל מדגמי של 42 מוצרים        
*  רשתות שנבחרו שהיה להם 100% מסך הסל        
*  סך רשתות בהשוואה 16        
*  רשתות רמי לוי באינטרנט, שופרסל אונליין ומגה אונליין לא הוכנסו להשוואה        
  ט.ל.ח