המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 11/12/2014

סקר הפיצות הגדול של המועצה לצרכנות: האם הפיצות היקרות הן גם הפיצות הטעימות?
המועצה לצרכנות, בשיתוף חברת איפסוס ומרקט ווטש, ערכה מבחן טעימה עבור חמישה סוגי פיצה - יקרות וזולות. באופן לא מפתיע - רוב הטועמים דרגו את אחת הפיצות הזולות כטעימות יותר


 


בחודש האחרון, ערכנו במועצה לצרכנות, בשיתוף תוכנית חסכון, חברת איפסוס ומרקט ווטש את הסקר המקיף ביותר, שנעשה עד כה: מאה איש טעמו ובדקו מהי הפיצה הכי טעימה, והאם יש קשר בין האיכות למחיר?

 

כדי שהתוצאות יהיו מדוייקות, עשינו את זה בתנאי מעבדה, ולא במשאל רחוב, לקחנו מאה טועמים, ונתנו להם לדרג ארבעה סוגים שונים של פיצה, בלי שהם יידעו מה המותג.

 

הפיצות שנבדקו

 

הפיצות שנבדקו היו בשתי רמות מחיר.

 

רמת מחיר גבוהה
דומינוס פיצה בעלות 65 ש"ח
פיצה האט בעלות 70 ש"ח

 

רמת מחיר נמוכה
פיצה 1+1 בעלות 45 ש"ח
פיצה כמעט חינם בעלות 40 ש"ח

 

מבחן הטעימה נערך ברמת גן ובראשל"צ, והפיצות הוזמנו מסניפים מקומיים בשתי הערים. הטועמים התבקשו לטעום משולש מכל פיצה ולהעריך את המוצר. עם סיום טעימת ארבע הפיצות התבקשו הטועמים לדרג אותן לפי העדפתם. על מנת למנוע הטייה, קבוצת הטועמים חולקה כך שמספר טועמים זהה טעם כל אחד מהמוצרים ראשון. המוצרים נטעמו בטעימה עיוורת – ללא זיהוי שם המותג.

 

הממצאים

 

מבין הפיצות שנבדקו, נמצא כי הפיצות ברמת מחירים נמוכה קיבלו הערכות גבוהות יותר ברוב המדדים, לעומת הפיצות ברמת המחירים הגבוהה.

 

הערכת המראה – הערכה ממוצעת זהה, עם שיעור גבוה יותר של ציוני טוב מאוד ומצוין לפיצות הזולות יותר.

 

 

הערכת הטעם – הערכה גבוהה באופן מובהק לפיצות הזולות יותר.

 

 

טעם הגבינה: בפיצות הזולות זכה להערכה גבוהה יותר באופן מובהק, עם התאמה מעט טובה יותר של כמות הגבינה (אם כי לא באופן מובהק, בשתי רמות המחיר העידו הטועמים כי יש פחות מדי גבינה לטעמם).

 

 

טעם הבצק: בפיצות הזולות והיקרות קיבל הערכות דומות, עם שיעור גבוה יותר של 'יותר מדי בצק בשוליים' בפיצות היקרות. טעם הרוטב בפיצות הזולות קיבל הערכה טובה יותר באופן מובהק, וכמות הרוטב נמצאה מתאימה יותר לטעמם של הצרכנים.

 

סיכום

 

לסיכום, נמצא כי באופן כללי הפיצות ברמת המחירים הנמוכה מתאימות יותר לטעמם של הצרכנים מאשר הפיצות ברמת המחירים הגבוהה. בדירוג לפי העדפה רוב הטועמים דרגו את אחת הפיצות הזולות במקום הראשון.

 

הפערים בין המגשים, מאד גדולים. בדרך כלל, אנשים מזמינים את הפיצה שהם מכירים, בלי לחשוב על המחיר. הסקר המקיף הוכיח שאין סיבה לשלם יותר. התוצאה היא נוק-אאוט לטובת הפיצות הזולות.

 

רוב הטועמים, 61 אחוז, קבעו שדוקא הפיצות הזולות יותר, היו טעימות יותר. כמעט בכל המדדים, שימו לב, גם בטעם הפיצה, גם בטעם הגבינה, בטעם הרוטב ובכמות הרוטב. בכמות הרוטב, 46 אחוזים, בפיצות הזולות, אמרו, שהכמות היא בדיוק כמו שהם אוהבים, לעומת 37 אחוזים ביקרות".

 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון