המועצה > חדשות ועדכונים > ניוזלטר המועצה לצרכנות

ניוזלטר המועצה לצרכנות

ניוזלטר המועצה הישראלית לצרכנות - ספטמבר 2019

סקר המועצה לצרכנות: 45% מהשכירים מעולם לא הגישו בקשה להחזר מס. צפו בסרטון הסברה בנושא והיכנסו למדריך לצרכנים
רשות המסים חייבת מיליארדי שקלים - לשכירים. מסקר המועצה לצרכנות עולה כי 45% מהשכירים מעולם לא הגישו בקשה להחזר מס, העומדת בממוצע על 8,000 ₪. למעלה מ-70 אחוז חושבים שאם המידע יהיה נגיש וקל הם יגישו את הטפסים. המועצה לצרכנות הפיקה סרטון הסברה בנושא


להרשמה לניוזלטר לחצו כאן והשאירו את פרטיכם>>

תמונה

צרכנים יקרים,


באוירה המיוחדת של ערב ראש השנה העוטפת אותנו בימים אלו, כל מפגש בין אנשים מסתיים בברכת שנה טובה ובאיחולים לבביים לקראת השנה החדשה הבאה עלינו לטובה. בכך אנו מאחלים שתתחדש שנה טובה וירבו זכויותינו כרימון והכוונה היא שביום הדין, כשיבדקו את עברנו ויבחנו את מעשינו, יהיו מספר הזכויות שלנו רב כגרגירי הרימון וכך ניחתם בדין לשנה טובה.


השנה ערכנו השוואות בין סלי הקניות השונים וממליצים להיכנס לאתר המועצה לשם השוואת מחירים ולחסוך כסף רב.


השנה, גם בחופשות החגים, תוכלו להשתמש במערכת החדשה המבינה דיבור הפועלת 24 שעות ביממה לכל אורך השנה לקבלת מידע ועוד.


בתקופה האחרונה עסקנו בנושא "מיצוי זכויות במיסוי" ואף הפקנו סרטון הסברה מיוחד בנושא החזרי מס וכספים לא מנוצלים, גם כאשר זה מגיע לכם. הנכם מוזמנים לצפות בסרטון וכן לטעום מהכנס שערכנו.


גם בשנה הבאה נמשיך לסייע לכם לממש את הזכויות הצרכניות ע"י חקיקה, חינוך, הסברה וטיפול יעיל יותר בתלונות.


מאחל לכם ולמשפחותיכם כתיבה וחתימה טובה


עופר מרום
מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות

רשות המסים חייבת מיליארדי שקלים - לשכירים. מסקר המועצה לצרכנות עולה כי 45% מהשכירים מעולם לא הגישו בקשה להחזר מס, העומדת בממוצע על 8,000 ₪. למעלה מ-70 אחוז חושבים שאם המידע יהיה נגיש וקל הם יגישו את הטפסים. המועצה לצרכנות הפיקה סרטון הסברה בנושא

Image

המועצה לצרכנות ערכה בדיקה בקרב הרשתות של סל זהה המורכב מ-52 מוצרים הכולל בשר, עופות, דגים ושאר מוצרי החג. היכנסו לצפות בטבלאות ההשוואה וממצאי הבדיקות

 
Image

באמצעות המערכת ניתן לקבל מידע מפורט אודות תלונה שהוגשה, פרטי יצירת קשר, מידע כללי ועוד. השירות הינו כתוספת למענה הקיים היום. מנכ"ל המועצה לצרכנות: "המערכת החדשה תסייע לנו בשיפור השירות לצרכנים, תמנע עומס ממטפלי התלונות ותייעל את ההליך"

 
Image

הדברים נאמרו בכנס המועצה לצרכנות בו השתתפו שר הכלכלה, מנכ"ל הביטוח הלאומי, יו"ר לשכת עורכי הדין ועוד. מנכ"ל הביטוח הלאומי חשף מדיניות שינוי במטרה להקל על הצרכנים. לצפיה בנאומים המלאים בכנס לחצו כאן >>

 
Image

טיפ צרכני מאיתנו

לקראת החגים עולה הההוצאה על קניות מזון. על מנת לחסוך כסף, בידקו והשוו מחירים לפני שאתם הולכים לסופר, הכינו רשימת קניות מרוכזת ומסודרת, ריכשו גבינות במשקל במעדניה במקום באריזה מוכנה, פצלו את הקניה, העדיפו מוצרים בריאים ללא חומרי גלם, הגיעו לסופר שבעים ואל תתפתו לכל מבצע שמציעים לכם.

 
Image

למה כדאי לפנות למועצה לצרכנות?

סיפורי הצלחה בטיפול בפניות צרכנים 

הצרכנית הקשישה שוכנעה לרכוש מוצרים בסכום אסטרונומי

מ' תושבת השרון בת 85, פנתה אל המועצה לצרכנות לאחר שנציג מטעם חברת שירות הגיע לביתה בעסקת רוכלות ודחק בה לרכוש מוצרי חשמל בעלות כוללת של 12,600 ש"ח! זאת ועוד, מוצרים נלווים שהוצגו ע"י השליח כ"מתנה" - נגבה עליהם תשלום. רק לאחר פניית המועצה לצרכנות הצרכנית קיבלה את מלוא הסכום בחזרה.


 
Image
המוכר הבטיח: "לא תהיה מרוצה? תחזירי את המוצר"

ל' תושבת השפלה רכשה רובוט לניקוי חלונות בעלות 1,900 ש"ח, תוך כדי הבטחה שניתנה לה בע"פ שאם לא תהיה מרוצה - תוכל להחזיר את המוצר לחנות. ל' הפעילה את הרובוט בדיוק על פי ההוראות אך התאכזבה קשות מפעולת הניקוי. כשיצרה קשר עם החנות לצורך ההחזרה - הפנו אותה רק להפעלת האחריות והתנערו מההבטחה להחזיר. רק לאחר דין ודברים ארוך בין המועצה לבית העסק - קיבלה הצרכנית את כספה תמורת השבת המוצר באריזתו המקורית.

 
Image

צרכנות מסביב לגלובוס

ארגון הצרכנים הדני בדק יותר מ-500 מוצרי ילדים ומצא כי אחד מתוך חמישה מוצרים שנבדקו הכילו חומרים שנחשדים כמסוכנים לגוף. על בסיס ממצאים אלה דורשים כעת ארגונים שונים בדנמרק מהגופים הרגולטורים במדינה לפעול למען גילוי נאות של הרכב הכימיקלים בצעצועים ומוצרי הילדים.