המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 25/03/2019

מנכ"ל המועצה לצרכנות: "בית המשפט צריך למצוא את האיזון בין זכויות הצרכנים לבין הסיכון לפיו חברה תפורק"
בעקבות הפרסומים על המצוקה הפיננסית אליה נקלעה רשת "מתאים לי" עולה השאלה מה יעשו הלקוחות שמחזיקים בשוברי זיכוי או בשוברי מתנה? מנכ"ל המועצה לצרכנות:: לצערנו הצרכנים נמצאים גם במקרה זה בסוף רשימת הנושים. אם יש לכם בארנק זיכויים לא ממומשים של הרשת כדאי למהר ולממש אותם

 

חולצות


פסח בפתח, ומרבית השכירים  במשק יבחרו לקבל תווי שי.  לאור הפרסומים על המצוקה הפיננסית שנקלעה הרשת, עולה חשש מצרכנים שלא יוכלו לממש את  השי ברשת שנמצאת בהליך הקפאת הליכים.

 
זיכוי /תווי שי שלקוח מחזיק ביד, הוא בעצם שובר שמאפשר לו לקבל סחורה מהחנות מבלי שהוא יידרש לשלם עליה. במצב של הקפאת הליכים, אסור להוציא שום סחורה מהרשת עד שיינתנו הוראות מתאימות מבית-המשפט. הצרכנים יוצאים נפגעים שכן צרכן עם זיכוי נחשב לנושה בדין רגיל. לפני הצרכנים יש נושים בדין קדימה כמו עובדי החברה, רשויות מס הכנסה, בנקים, ורשויות המס,  כך שלרשת אסור להוציא  סחורה כנגד הזיכוי, כדי שלא לפגוע בקופת הנשים ולהוות העדפת נושים אסורה.


מי שקיבל שובר מתנה הרשת לא יכולה לאפשר ללקוחות לממש אותו. אם זהו שובר מתנה כמו תווי קנייה שרק בעת המימוש שלהם הרשת מקבלת את הכסף, אז ניתן לכבד את השובר.


 אז אם יש לכם בארנק זיכויים לא ממומשים של הרשת כדאי  למהר ולממש אותם. אחרת, אתם מסתכנים בכך שאם החברה תיכנס להליך של הקפאת הליכים, זה כבר יהיה מאוחר מדי.


עופר מרום ראש המועצה לצרכנות אומר כי "כשחברה נרכשת בידי חברה אחרת והרכישה היא בעקבות כינוס נכסים כל תנאי הרכישה ובהם גם תוקפם של הזיכויים נאו כרטיסי המתנה נתונים לפיקוח בית המשפט שמאשר את הנליך. בית המשפט רשאי לקבוע כי החברה הרוכשת לא תישא בכל המחויבויות ויכול להגביל את תוקף הזיכויים שהונפקו. בית המשפט צריך למצוא את האיזון בין זכויות הצרכנים לבין הסיכון לפיו החברה תפורק אם לא ימצא קונה" לצערנו הצרכנים נמצאים גם במקרה זה בסוף רשימת הנושיםהגינות בצרכנות

 
פורום המועצה לצרכנות