המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 25/01/2021

תלונות צרכנים על מארגני המופעים: רוצים את הכסף חזרה במקום מועד אחר למופע
מתלונות רבות שהתקבלו במועצה לצרכנות עולה כי המארגנים מציעים רק מועד חלופי או כרטיס פתוח לשנה, אבל לא מוכנים להחזיר את הכסף. המועצה מפרסמת מכתב להורדה לשליחה לבית העסק וכן כתב תביעה לדוגמא

 

מתוך 'אתר מאקו'

 

מופעים רבים, כמו זו למשל של סלין דיון, נדחו לחודשי הקיץ ורוכשי הכרטיסים שהתאריך החדש לא מתאים להם, או שהמופע כבר לא רלוונטי עבורם (נניח כאלו שרכשו את הכרטיס רק כמתנת יום הולדת לבן/בת הזוג), לא זוכים לקבל את כספם חזרה ממפיקי המופעים.  בעקבות כך, התקבלו במועצה לצרכנות תלונות רבות בנושא.

 

נכון להיום, ההנחיה היחידה היא של הוועדה הבין משרדית לענייני קורונה, שהתירה למארגנים לא להחזיר את הכסף ישר אלא, בדומה למודל שאומץ בחו"ל, לתת זיכוי לשנה מיום ביטול או דחיית המופע ואחריו. אם צרכן רוצה את הכסף ולא הופעה אחרת – יש להחזיר לו את הסכום ששילם. יחד עם זאת צריך לזכור דבר חשוב - מדובר בהמלצה בלבד.

 

במועצה לצרכנות מדגישים כי ההמלצות הללו לא מחייבות. "לצרכן שמורה הזכות לקבוע ולהחליט האם הוא מעוניין לקבל את כספו באופן מידי, או לקבל זיכוי לתקופה מסוימת. לצרכנים קמה הזכות לקבלת החזר כספי בגין מופע שבוטל, וזאת ללא קשר האם המופע יתקיים בעתיד או לאו, בהתאם להוראות סעיף 18 לחוק החוזים". המשמעות פשוטה: אם צרכן רוצה את כספו חזרה - יש להשיב לו.

 

כמו כן, במועצה לצרכנות ממליצים לצרכניםלהגיש מכתב התראה לפני תביעה ולאחר מכן תביעה לבית משפט לתביעות קטנות כדי לנסות ולקבל את הכסף. "אם הצרכן לא מסכים לקבל את השירות כפי שהוצע, הוא רשאי לתבוע החזר מלא, ובית המשפט יקבע מה מגיע לו. אם הנושא לא יוסדר, בתי המשפט יהיו מוצפים בכתבי תביעה. מדובר בעשרות אלפי צרכנים שנפגעו באותן נסיבות. לכן על המדינה להוציא הוראת שעה שתקבע זכויות וחובות של שני הצדדים", מדגישים במועצה.

 

לקריאה נוספת מתוך אתר מאקו לחצו כאן >>

 

להנחיות ולהורדת מכתב בדרישה להחזר כספי בגין ביטול מופע לחצו כאן >>

 

להורדת מכתב בקשה לקבלת זיכוי למימוש במהלך 12 חודשים בעקבות ביטול או דחיית אירוע בידור ופנאי לחצו כאן >>