המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2020

ארכיון כתבות 2020

תאריך: 15/06/2020

הנחיות לצרכנים בנוגע החזר כספי על ביטול מופע בעקבות הנחיות משרד הבריאות
מפניות רבות שהגיעו לידי המועצה לצרכנות עולה כי צרכנים אשר רכשו כרטיסים למופעים נתקלים בקשיים לקבלת החזר כספי על מופע שבוטל. עבור צרכנים אלו, המועצה לצרכנות הכינה מכתב להורדה ושליחתו לבית העסק

 


כידוע, בעקבות התפרצות נגיף הקורונה והנחיות משרד הבריאות, מופעים רבים בוטלו. צרכנים אשר רכשו כרטיסים למופעים אלו, עוד לפני משבר הקורונה, נתקלים בקשיים רבים לקבל את כספם בחזרה. בין הסיבות לאי השבת הכספים הן דחיית המופע ולא ביטולו.

 

לעמדת המועצה לצרכנות, דחיית המופע למועד עתידי מהווה שינוי מהותי של העסקה ולא ניתן לכפות שינוי כאמור על הלקוח. בנוסף, לאור ההפרה היסודית של ההסכם על ידי זאפה, קמה לצרכן הזכות לבטל את העסקה ולקבל השבה מלאה של התמורה ששילם. זאת ועוד, עמדת המועצה לצרכנות תואמת את הוראות התקנון המפורסם באתר זאפה (סעיף 5.6), בו נקבע כי במקרה של ביטול עקב נסיבות שאינן תלויות במזמין, על זאפה להשיב לרוכש את מלוא התמורה ששולמה אם המועד החדש שייקבע לא מתאים ללקוח. 

 

במקרה שהמופע בוטל על ידי המארגנים, לצרכן מגיע החזר כספי מלא. יש לפנות לחברה שממנה רכשתם את הכרטיסים וכן לחברת האשראי (בתנאי שחשבונכם טרם חוייב) בדרישה לעצור תשלומים עתידיים. כרטיסים שהוזמנו בעסקת מכר מרחוק בטלפון או באינטרנט ניתנים לביטול בהתאם לחוק בתוך 14 ימים ממועד ביצוע העסקה, או קבלת טופס גילוי נאות לפי המאוחר, ובלבד שיש למעלה מ – 7 ימים (לא כולל שבת וחג) לפני מועד האירוע.


לאחר מועדי הביטול הקבועים בחוק, יש לבדוק את מדיניות ביטול העסקה של החברה ממנה רכשתם את הכרטיסים. המועצה הישראלית לצרכנות פונה לבתי עסק ומצפה מהם לגלות רגישות כלפי צרכנים ולשקול שינוי של מדיניות ביטולי עסקה לטובת הצרכנים, לאור התפרצות נגיף הקורונה.


אם חלף המועד הקבוע בחוק או המדיניות אינה מאפשרת ביטול, ככל שהמופע בוטל בשל הנחיות משרד הבריאות, הרי מדובר בהפרת חוזה והצרכן זכאי להחזר מלא בגין כך אלא אם הוא מסכים לקבל שובר זיכוי למופע אחר במועד אחר. בתחום המופעים והבידור ביטול המופע על ידי האומן, או על ידי חברת ההפקה הוא דבר שבשגרה (למשל ביטול מופעים בעקבות פעילות ארגון BDS) ללא כל קשר למשבר הקורונה, ובמקרה זה הצרכנים מקבלים החזר כספי. ככל שהעוסק מסרב להחזיר לצרכן את כספו והצדדים לא מגיעים להסכמות, לבית המשפט הסמכות לקבוע מה סכום ההחזר המגיע לצרכן.


חשוב לציין: אין באמור להלן משום חוות דעת משפטית ביחס למקרה הספציפי שלכם, אלא מידע כללי על הוראות החוק החלות, הסעדים הקיימים בחוק והאופן שבו ניתן לממש את זכויותיכם.

להורדת מכתב לדוגמא לשליחה לבית העסק לחצו כאן