המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2020

ארכיון כתבות 2020

תאריך: 24/08/2020

הגעתם לחופשה במלון וגיליתם שהמלון סגור. מה עושים?
בתלונה שהגיעה למועצה לצרכנות הלינה צרכנית על מלון של של רשת פתאל שהיה סגור על אף שביצעה הזמנה דרך אתר בוקינג. מנכ"ל המועצה לצרכנות: "במקרה כזה שהצרכן נפל בין הכיסאות, היינו מצפים מרשת גדולה כמו 'פתאל' לקחת אחריות ולפצות את הצרכן. גם לבוקינג יש אחריות"

 

מאיה, תושבת המרכז, הזמינה לה ולבן זוגה חדר במלון ניקס בהרצליה של רשת פתאל באמצעות אתר בוקינג. כשהגיעו למלון נדהמו לגלות כי המלון סגור ואין בו נפש חיה. רק לאחר דין ודברים ממושך הופנתה למלון אחר לחוסר שביעות רצונה. הצרכנית פנתה אל המועצה לצרכנות על מנת לסייע לה במיצוי זכויותיה.

 

מנכ"ל המועצה לצרנות עופר מרום, התבקש להתייחס למקרה זה בתוכנית איפה הכסף ב-103FM: "במצב כזה בו הצרכן נפל בין הכסאות, היינו מצפים מרשת גדולה כמו פתאל בראש ובראשונה לקחת את האחריות ולפצות את הצרכנים בחופשה כמו שצריך ורק לאחר מכן שיסדרו את העניינים שלהם עם בוקינג על פאשלה נוראית שקרתה".

 

"זו לא הפעם הראשונה בה קיבלנו תלונות על בוקינג. לא מזמן חברת בוקינג נקנסה בגין הסרת מע"מ על מחיר מלון ועל חוסר שקיפות מלאה ומסירת כל האינפורמציה לצרכן. במצב כזה בוקינג היא לא סתם צינור או פלטפורמה שמסייעת לצרכנים. היא קשורה באופן רציף עם רשתות המלונות ומצופה מהם לוודא שכשהם שולחים צרכנים לנופש - לבדוק שהם שולחים למקום שאכן קיים. אני מצפה שדווקא במקרה כזה, והיו לנו מספר התכתבויות עם רשת פתאל וגילינו אוזן קשבת. אני קורא מכאן לרשת פתאל במידה וצרכן נפל בין הכסאות - שהם ייקחו את האחריות".

 

"טיפ לצרכנים כלקח מהמקרה: לאחר קבלת הוואוצ'ר - להתקשר למלון על מנת לוודא שההזמנה נקלטה אצלם כראוי כפי שהזמנתם מבוקינג. ללא קשר, אנחנו לוקחים על עצמנו לטפל במקרה הזה".

 

לאחר פרסום המקרה, הצרכנית קיבלה מחברת בוקינג זיכוי מלא על החופשה.

 

להאזנה מתוך התוכנית איפה הכסף 103FM