המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2009

ארכיון כתבות 2009

תאריך: 23/12/2009

משרדי החינוך והתמ"ת, בשיתוף המועצה הישראלית לצרכנות, מכריזים על תחרות כרזות ארצית בין בתי הספר בנושא צרכנות נבונה.
התלמידים יתבקשו להגדיר מהו הכלל הצרכני החשוב ביותר ולהפיק כרזה בהתאם.

לקראת יום זכויות הצרכן הבינלאומי החל ב 15 במרץ 2010, המועצה הישראלית לצרכנות בשיתוף משרדי החינוך והתמ"ת, מפיקים ומפעילים תוכניות חינוכיות להגברת המודעות לזכויות הצרכנים ולטיפוח צרכנות נבונה.
בתוך כך, בימים אלו נפתחת תחרות ארצית בין בתי-הספר שעניינה, עיצוב כרזות בנושא זכויות הצרכנים וטיפוח צרכנות נבונה.  התחרות מיועדת לתלמידי כיתות ט'-י', ומהווה חלק מפעילות חינוכית שמתקיימת בימים אלה בבתי הספר בארץ.

במסגרת הפעילות, מתבקשים התלמידים להגדיר מהו הכלל שלדעתם צריך להנחות את הצרכן בעת רכישת מוצר או שירות.  בסופו של התהליך יפיקו התלמידים כרזה פרסומית שבה יבטאו את הכלל שגיבשו. 

ההרשמה לתחרות פתוחה עד לתאריך ה-1 בינואר 2010.

בעקבות הפעילות בכיתות, יקיים כל בית ספר תחרות כרזות בית ספרית וישלח את הכרזה הנבחרת לתחרות.  12 כרזות יעלו לשלב התחרות הארצית, והן תוצגנה להצבעת הגולשים באתרי האינטרנט של המועצה לצרכנות, משרד החינוך ומשרד התמ"ת.  במקביל, ייבחנו הכרזות על ידי צוות שיפוט מקצועי אשר יורכב מנציגי משרד החינוך, משרד התמ"ת, המועצה לצרכנות ופרסומאים בכירים.

אירוע הגמר של התחרות יתקיים במעמד חגיגי בוועדת הכלכלה של הכנסת ביום הצרכן הבינלאומי החל כאמור, ב- 15 במרץ 2010. 
לקראת מעמד זה ישוקללו קולות הגולשים וקולות ועדת השיפוט,  ויוכרזו 3 הכרזות הזוכות. 

הפרס לכיתה הזוכה: 6,000 ₪.  מקום שני יזכה את הכיתה ב 4,000 ₪ והמקום השלישי- 2,000 ₪.
הענקת הפרסים תלווה אף היא בפעילות מקורית שנועדה לקדם צרכנות נבונה.

מנכ"ל משרד החינוך, ד"ר שמשון שושני:  "אני מקווה כי פעילות חינוכית חשובה זו תגביר את המודעות של בני הנוער לזכויותיהם הצרכניות ולדרכים שבהן ניתן לממשן".

מנכ"ל המועצה לצרכנות, עו"ד אהוד פלג: "הפעילות החינוכית בכיתות לקראת עיצוב הכרזות  תחזק את ההגנות הצרכניות של התלמידים ותאפשר להם לעמוד על זכויותיהם בעומדם מול בתי העסק ורשתות השיווק".