המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 21/05/2019

המועצה הישראלית לצרכנות מצטרפת לפרוייקט "ישראל דיגיטלית"
"ישראל דיגיטלית" הינו פרויקט לאומי שמוביל המשרד לשוויון חברתי יחד עם יחד עם בנק ישראל, הרשות לניירות ערך, ארגון פעמונים, משרד המשפטים משרד הכלכלה, רשות המיסים והמועצה לצרכנות. מטרת הפרוייקט לאפשר צמצום פערים חברתיים וגיאוגרפיים, להשיג צמיחה כלכלית מואצת, לקדם ממשל חכם, ידידותי ומוביל

 

מטבח

 


מטה המיזם הלאומי ישראל דיגיטלית בהמשרד לשוויון חברתי הוא מיזם ממשלתי השואף לרתום ולמנף את ההזדמנות הטמונה במהפכה הדיגיטלית ובהתקדמות טכנולוגיות המידע והתקשורת לטובת צמיחה כלכלית מואצת, צמצום פערים והפיכת הממשל לחכם, מהיר, ידידותי לאזרחים ומוביל עולמי בתחום הדיגיטלי.

 

בשבוע שעבר התקיימה פגישה בנוכחות נציגי הגופים השותפים לפרוייקט בה הוכרזה היציאה לדרך בהובלת משרד לשוויון חברתי. בין הגופים ששותפים לפרוייקט: בנק ישראל, הרשות לניירות ערך, ארגון פעמונים, משרד המשפטים משרד הכלכלה, רשות המיסים והמועצה לצרכנות. בהודעה שפורסמה על ידי עמורת 'רווח נקי - חינוך פיננסי במערכת החינוך' נכתב: "הפגישה הוכיחה את מה שאנחנו כבר יודעים - יש רצון, יש יכולת, ועכשיו צריך רק עוד דחיפה קטנה של הציבור. אנחנו יוצאים מעודדים ושמחים להגיד שארגונים רבים מעוניינים לשתף פעולה על מנת לשרת את הנוער והציבור כולו. כולנו תמימי דעים כי שיתוף פעולה פורה בין כלל הצדדים יוביל אותנו אל עבר ההצלחה. לאט לאט מצליחים להחזיר את הנושא למודעות הציבורית. נמשיך לעשות עוד הרבה כדי להגיע למטרה - חינוך פיננסי לכולם!

 

על פי המשרד לשוויון חברתי, בבסיס המיזם הלאומי עומד החזון למנף את ההזדמנות הטמונה במהפכה הדיגיטלית בכדי לאפשר צמצום פערים חברתיים וגיאוגרפיים, להשיג צמיחה כלכלית מואצת, ולקדם ממשל חכם, ידידותי ומוביל עולמי. התכנית הדיגיטלית הלאומית נכתבה לאורו של חזון זה, ומבטאת את המדיניות הדיגיטלית של ממשלת ישראל לשנים 2017-2020. לשם הגשמת חזון המיזם הלאומי, הוגדרו מטרות העל והיעדים האסטרטגיים של התכנית הדיגיטלית הלאומית.

 

התכנית הדיגיטלית הלאומית  נועדה לקדם ולתכלל את מרחב הפעילות של המיזם ומטרותיו וכן להוות מצפן דיגיטלי לכלל משרדי וגופי הממשלה. התכנית מהווה מסגרת לפעולת הממשלה ביישום המיזם הלאומי ועל המשרדים ויחידות הסמך השותפים למיזם לפעול למימושה, בין אם באמצעות תכניות העבודה של משרדיהם ובין אם באמצעות גיבוש תכניות דיגיטליות משרדיות ייעודיות בסיוע מטה. על מנת לסייע למשרדי הממשלה בגיבוש אסטרטגיה דיגיטלית, התכנית כוללת מספר עקרונות מנחים: מיקוד בצרכי הלקוח, ניהול משאבי מידע, הכללה דיגיטלית ודיגיטלי כברירת מחדל. עקרונות אלו מתיישבים עם האסטרטגיה התקשובית הממשלתית שגיבשה רשות התקשוב הממשלתי. התכנית תסייע בבניית מנועי צמיחה למשק וביצירת תועלות לאומיות למדינה ולחברה, ומימושה יאפשר את קפיצת המדרגה הדיגיטלית המשמעותית הנחוצה לישראל.

 

למידע נוסף אודות המיזם הלאומי ישראל דיגיטלית לחצו כאן >>הגינות בצרכנות

 
פורום המועצה לצרכנות