המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2019

ארכיון כתבות 2019

תאריך: 18/06/2019

הנחיה לצרכנים בנוגע לדיווחים על קריסת חברת 'באליגם'
המחלקה המשפטית של המועצה לצרכנות מפרסמת הנחיה לצרכנים אשר רכשו קופונים מחברת 'באליגם' ואין באפשרותם לממשם. אתם מוזמנים לקרוא את ההנחיות ולהוריד את המכתב לשליחה לחברת האשראי בתנאים המפורסמים בהנחיה

 

פסח

 


לבית המשפט המחוזי הוגשה בקשה לכינוס נכסים נגד חברת 'באליגם' ובית המשפט אישר את הבקשה ומינה שני כונסי נכסים לחברת סיטי לייף סטייל בע"מ (המוכרת בשם: "באליגם"): האחד, עו"ד אהוד גינדס והשני, רו"ח שלומי פליבה.

 

במצב שכזה, על הצרכנים שנפגעו ממצב החברה, לפנות לכונסי הנכסים הנ"ל ולהגיש תביעת חוב כנושים של החברה.

 

מאחר ומדובר בעסקאות שרובן מבוצעות בתשלום אחד לחברה (עסקאות קטנות במסגרת רכישת קופונים), הרי שספק רב אם יהיה ניתן לפנות לחברת האשראי ולבקש התערבותה בביטול אותן עסקאות והשבת התמורה בהתאם.

 

מכל מקום, ההמלצות לפעולה בידי הצרכן במצב כאמור, הן כדלקמן:

 

1. לבדוק תחילה עם ספק המוצר או השירות האם ניתן לממש אצלו את השובר שניתן ע"י באליגם. בדרך זו ניתן יהיה ללמוד, תחילה, האם התמורה הועברה כבר מבאליגם לספק או שנותרה בבאליגם וכיום היא חלק מקופת הכינוס.

 

2. במידה והתשובה לשאלה הראשונה היא שהספק לא קיבל את כספו – על הצרכן לפנות לכונסי הנכסים שמונו ולהגיש תביעת חוב כנושי החברה אצלם. מנגד, אם ספק המוצר או השירות מאשר מימוש השובר אצלו, מומלץ להקדים ולעשות זאת.

 

3. בכל מקרה בו העסקה עם באליגם בוצעה בתשלומים יש לפנות במידי לחברת האשראי לדרוש ממנה הפסקת החיובים העתידיים, זאת בנימוק כי נפתחו הליכי חדלות פירעון כנגד החברה וכי כבר מונו לה כונסי נכסים.

 

להורדת מכתב לשליחה לחברת האשראי לחצו כאן