המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 15/09/2019

המועצה לצרכנות השיקה מערכת לזיהוי דיבור לקבלת מידע בזמן אמת 24 שעות ביממה
באמצעות המערכת ניתן לקבל מידע מפורט אודות תלונה שהוגשה, פרטי יצירת קשר, מידע כללי ועוד. השירות הינו כתוספת למענה הקיים היום.  מנכ"ל המועצה לצרכנות: "המערכת החדשה תסייע לנו בשיפור השירות לצרכנים, תמנע עומס ממטפלי התלונות ותייעל את ההליך"

 

חולצות


לאור ריבוי הפניות אל המועצה לצרכנות דרך הטלפון, (למעלה מ 20 אלף פניות בשנה) הוחלט על חיפוש פתרון שייתן מענה הולם לפונים אליה. לצורך כך הוטמעה מערכת בינה מלאכותית כתוספת (ולא כתחליף) למענה האנושי לבירורים כלליים ולבירור מצב תלונה.

 

המערכת מבינה את דברי המתקשר ופועלות בהתאם. אין צורך להקיש על מקשי הטלפון במענה לתפריטים ללא סוף - על מנת לקבל שירות. המערכות יכולות לספק מידע, לאפשר ביצוע פעולות ואף ביכולה לשלוח אישור ב-SMS בתום השיחה. אין צורך להמתין על הקו לקבלת נציג שירות. השירות מאפשר ללקוח לדבר, ולקבל את השירות הנדרש בכל שעות היממה בלי צורך בנציג אמיתי שידבר איתו.

 

צפו בהדגמה של המערכת כפי שהוצגה בכנס המועצה לצרכנות

 

ליאור וייץ מנהל אתר המועצה לצרכנות מדגים כיצד פועלת המערכת

 

השלמת הפרויקט מאפשרת לצרכנים הפונים למועצה להתקשר למוקד השירות של המועצה 24/7 בטלפון 1-700-72-52-52 ולקבל מידע על מצב התלונה. בהקמת המערכת נעשה שימוש בטכנולוגיה המאפשרת יישום זיהוי דיבור וזיהוי דובר באופן השקוף למערכות הטלפוניה הקיימות של הלקוח. כמו כן, מאפשרת הטכנולוגיה לפתח יישומי זיהוי דיבור באופן קל ומהיר.

המערכת תמנע את הצורך שהיה קיים עד עתה בהקשת ספרות, או בהמתנה לנציג אנושי על מנת שיבדוק את מצב התלונה או יעדכן בקשר למסמכים אותם יש לצרף. הצרכנים הפונים למוועצה יוכלו להשתמש בה בשירות עצמי זמין מסביב לשעון, והציפייה היא להתייעלות בעבודת המוקד הטלפוני של המועצה בעקבות השימוש בה. מענה אנושי ימשיך לפעול למען צרכנים המעוניינים בייעוץ או מעדיפים מענה אנושי.


תרשים זרימה מענה טלפוני המועצה לצרכנות (לחצו להגדלה)


 

פיתוח המערכת נעשה ע"י חברת O-T-Tech בע"מ, מומחית בפיתוח והפעלת מערכות מתקדמות שמבינות דיבור ומובילה את שוק הזיהוי הקולי בישראל.

 

מנכ"ל המועצה לצרכנות עופר מרום אומר כי "המערכת החדשה תסייע לנו בשיפור השירות לצרכנים, תמנע עומס ממטפלי התלונות ותייעל את ההליך. טכנולוגיית זיהוי הדיבור פשוטה לשימוש ותאפשר תחזוקה קלה ועצמאית ".
 הגינות בצרכנות

 
פורום המועצה לצרכנות