המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 14/04/2021

תלונות רבות על מוצרי חשמל פגומים - המלצות והנחיות המועצה לצרכנות
במועצה לצרכנות מתקבלות מידי שנה פניות רבות מלקוחות שרכשו מוצרי חשמל במחיר הגבוה מ-150 שקל והתגלו כפגומים או תקולים עוד בתקופת האחריות. כיצד ניתן לפעול אם התקלה לא מתוקנת ובאילו מקרים מומלת להגיש תביעה לבימ"ש לתביעות קטנות?

 תלונות רבות על תקלות חוזרות ונשנות ועל פגמים במוצרים חדשים מגיעות אל המועצה לצרכנות בכל שנה. לאחר שקנו מוצרים חדשים במיטב כספם, הקונים נאלצים להשקיע משאבים רבים בשכנוע של הספק שהמוצר פגום, והם חשים שרומו ושעבדו עליהם. ככל שהמוצר יקר יותר - הפגיעה גדולה יותר.

 

החוק בעניין ברור מאוד ואומר כי במקרה שהתקלה לא תוקנה, תקנה 6(ג) לתקנות קובעת כי על היצרן / היבואן לספק לצרכן מוצר חדש, זהה או מסוג ואיכות דומים ושווי ערך, או להשיב לצרכן את התמורה ששילם עליהם, לפי בחירת היצרן. חלק מהמוצרים יתוקנו בבית הצרכן – לדוגמא – מקרר, מקפיא, מכונת כביסה, מזגן, תנור בישול, מדיח וכו') במועדים המפורטים בתוספת השנייה ויתר המוצרים יתוקנו במעבדת שירות התיקונים של החברה במועדים המפורטים בתקנה 10. במקרה שהתקלה לא תוקנה, קובעת תקנה 6(ג) לתקנות כי על היצרן/היבואן לספק לצרכן מוצר חדש, זהה או מסוג ואיכות דומים ושווי ערך, או ישיב לו את התמורה ששילם עליהם, לפי בחירת היצרן.

 

במקרה שהמוצר לא תוקן, המועצה הישראלית לצרכנות ניסחה כתב תביעה לדוגמה  בחינם לבית המשפט לתביעות קטנות אותו תוכלו למלא עם הפרטים שלכם, פרטי החברות ופרטי המקרה. מומלץ לצרף לכתב התביעה חוות דעת מומחה כדי להוכיח כי המוצר לא תוקן ו/או כי התקלות מעידות על פגם.

 

להנחיות ולהורדת המכתב לחצו כאן >>

 

למידע נוסף אודות מוצרים פגומים לחצו כאן >>

 

לקריאה נוספת מתוך אתר ICE לחצו כאן >>